همه چیز درباره گرفتن تافل

امروزه مدرک تافل از زبان هیچ کس نمی افتد، همه افرادی که قصد مهاجرت های کاری و تحصیلی دارند و یا حتی کسانی که به مهاجرت هم فکر نمیکنند، درگیر به دست آوردن مدرک تافل و با آیلتس هستند.

اگر شما هم اطلاعات کافی در رابطه با این آزمون  ها ندارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا  همه چیز را در رابطه با مدرک تافل و مقایسه آن با مدرک آیلتس، خدمتتان عرض کنیم.

در این میان دنیای زبان یکی از موسسه های فوق العاده با اساتید مجرب سعی بر این دارد که با تدریس خصوصی زبان انگلیسی و یا تدریس زبان های آسیایی و اروپایی، به زبان آموزان مشتاق کمک کند تا هر مدرکی که می خواهند را به راحتی با اولین آزمون، قبول شوند و در کمترین زمان مدرک دلخواه خود را دریافت کنند.

تافل چیست؟

تافل چیست؟

تافل یک آزمون استاندارد و جهانی است که مهارت های شمار را در زبان انگلیسی و استفاده از مکالمه های انگلیسی را در محیط دانشگاهی و کاری، بررسی می کند. بنابراین با توجه به بین المللی بودن این مدرک، نمرات آن را در مراحل پذیرش دانشگاه های برتر مانند آکسفورد استفاده می کنند و با آن نمرات سطح زبان افراد را ارزیابی خواهند کرد. با این حال آزمون تافل برای اهداف دیگر مانند درخواست ویزای دانشجویی و یا گذراندن دوره های کوتاه مدت نیز مفید است.

برگزاری آزمون های تافل در دو نوع وجود دارد که می توانید در آن ها شرکت کنید. یکی از انواع تافل آی بی تی یا همان TOEFL IBT است که به صورت آنلاین برگزار می شود و آزمون پی بی تی و یا همان PBT TOEFL است که با استفاده از کاغذ و قلم و به صورت آزمون های سنتی که در گذشته برگزار می شد، انجام می شود. آزمون تافل PBT در مناطقی قابل اجرا است که از طریق اینترنت امکان پذیر نیست و این امتحان به دلیل حضوری بودن، دو ساعت زمان می برد و ز چهار بخش گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن تشکیل شده است.

تافل یا آیلتس؟!

تافل یا آیلتس؟!

برای مقایسه دو مدرک و آزمون تافل و آیلتس بهتر است اول بدانیم که هر کدام از آن ها به چه صورت برگزار می شود؟

در مقدمه این مطلب تعریفی مختصر و مفید در رابطه با تافل را خدمت شما کاربران گرامی عرض کردیم، حال باید تعریفی کوتاه از آیلتس را خدمتتان عرض کنیم تا در نهایت بتوان آن ها را مقایسه کرد.

آیلتس به طور کلی در دو نوع آزمون قابل اجرا است که نوع اول آن آکادمیک و نوع دوم آن آیلتس جنرال نام دارد. هر دو مدل این آزمون ها دارای چهار بخش گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن است که محتوای بخش های ریدینگ و رایتینگ متفاوت است و لیسنینگ و اسپیکینگ ها یکسان هستند. به عنوان مثال در بخش های رایتینگ یا خواندن در آزمون آکادمیک باید مقاله علمی را بخوانید و برای آزمون جنرال، باید یک نامه اداری را بنویسید و بخوانید.

این دو آزمون تافل و آیلتس با داشتن شباهت های بسیار زیاد و اهداف یکسان، تفاوت هایی در نحوه برگزاری، نمره دهی، ترتیب و وع سوالات دارد.

در نهایت با توجه به این مواردی که در دو آزمون متفاوت هستند، بهتر است این مورد را بررسی کنیم که تافل بهتر و معتبر تر است یا آیلتس؟!

نتیجه و پذیرش هر دو نمرات تافل و آیلتس به طور گسترده‌ای به‌عنوان مدرک مهارت انگلیسی در سراسر جهان پذیرفته می شوند، که نمرات آزمون آیلتس توسط بیش از 9000 موسسه در بیش از 140 کشور از جمله ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، کانادا و نیوزلند پذیرفته خواهد شد و نمرات تافل توسط بیش از 11000 دانشگاه در 150 کشور از جمله ایالات متحده، انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، فرانسه و آلمان پذیرفته می‌شود.

برای گرفتن مدرک تافل باید از کجا شروع کنیم؟!

برای گرفتن مدرک تافل باید از کجا شروع کنیم؟!

برای گرفتن مدرک تافل باید در آزمون آن شرکت کنید که به جرات میتوان گفت ساده ترین مراحل ثبت نام را آزمون تافل دارد که برای ثبت نام، تنها چند دقیقه زمان کافی است.

برای ثبت نام در آزمون های تافل در ابتدا باید وارد وب سایت رسمی و معتبر تافل به نشانی www.ets.org شوید و برای ساختن پنل کاربری خود اقدام کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد پنل اختصاصی خود بکنید.

در گزینه هایی که پیش روی شما قرار می گیرد، گزینه Home Edition قرار دارد که بهتر است ریسک قبول کردن و امتحان دادن در منزل را نپذیرید، زیرا که احتمال رد شدن این امتحان از طرف ETS بسیار زیاد است.

نزدیک ترین مرکز امتحان را برای خود انتخاب کنید و بعد مشخصات خود و تاریخ آزمون را درج کنید. همه ما کاربران می دانیم که پرداخت های بین المللی برای ایرانیان با مشکلات زیادی مواجه است، بنابراین می توان خرید ووچر های مخصوص آزمون تافل را به مراکز معتبر فعال در این حوزه بسپارید.

گرفتن تافل چقدر طول میکشه؟!

گرفتن تافل چقدر طول میکشه؟!

گرفتن مدرک تافل و موفق شدن در آزمون های تافل به استعداد و سبک یادگیری شما بستگی دارد که اگر در کلاس های معتبر و شناخته شده شرکت کنید، و روزانه مطالعه و تمرین کافی داشته باشید می توانید به راحتی در کوتاه ترین مدت زمان، مدرک خود را دریافت کنید.

روزانه 5 الی 6 ساعت برای تمرین در خانه کافی است و می توانید با مطالعه مقاله تقویت مکالمه انگلیسی در خانه نیز زبان خود را به سطحی پیشرفته تر ارتقا دهید.

اگر پایه قوی داشته باشید و در چند ماه به صورت مکرر تمرینه داشته باشید و با بهترین اساتید دنیای زبان به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید، سه تا چهار ماه و یا نهایتا 7 تا 8 ماه زمان می برد تا به آزمون تافل مسلط باشید.

برای موفقیت در آزمون هایی مانند تافل و آیلتس، نه تنها تمرین و خواند کافی نیست، بلکه باید به صورت مکرر و از اساتید بزرگ، تکنیک هایی را نیز یاد بگیرید که با نمره ای بالا از این آزمون ها سربلند خارج شوید.

برای تمرین در خانه به صورت مکرر، بهتر است برای کمک بیشتر مقاله های بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی رایگان و چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟! را مطالعه کنید.

کلام آخر

دنیای زبان یکی از مراکز یادگیری زبان است که در سال های اخیر شناخت و مشهوریت بسیار زیادی را در برابر خود دیده است. اگر قصد دارید مهاجرت کنید این موسسه به شما کمک می کند و مشاوره ای در رابطه با مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی خدمتتان ارائه می دهد.