همه چیز در باره تدریس خصوصی

همه چیز در باره تدریس خصوصی

تدریس خصوصی به صورتی برگزار می شود که استاد با دانشجو یا دانش آموز به صورت خصوصی این کلاس را در طی جلسات مختلف برگزار می کنند. امروزه مشاغل زیادی به وجود آمده اند که بر حسب نیازهای امروزی هستند. یکی از نیاز هایی که امروزه در بین دانش آموزان و دانشجویان وجود دارد، نیاز به آموزش به صورت خصوصی ست. این نوع آموزش به صورتی برگزار می شود که استاد با دانشجو یا دانش آموز به صورت خصوصی این کلاس را در طی جلسات مختلف برگزار می کنند.

ما در این مقاله از دنیای زبان به شما همه چیز در مورد تدریس خصوصی را توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

تدریس خصوصی چیست

تدریس خصوصی چیست

بهتر است ابتدا به این پرسش پاسخ دهیم که کلاس تدریس خصوصی چیست؟ کلاس های خصوصی، از آنجایی که در بسیاری از موارد دانش آموزان و دانشجویان درس های خودشان را به خوبی درک نمی کنند، به وجود آمده اند.

مدرسین کلاس های خصوصی یا در آموزشگاه ها مشغول به کار هستند و یا در منزل شما حاضر می شوند. در موارد دیگر نیز ممکن است شخص به دلیل اهداف کاری یا تجاری یا بحث های مهاجرتی نیاز به یادگیری یک زبان خارجی در مدتی کوتاه و فشرده داشته باشند، که در این موقعیت کلاس های عمومی نمی توانند نیاز های افراد را پاسخگو باشند و لازم است که به طور مستقیم با یک معلم در ارتباط باشند، بنابراین این افراد نیز به کلاس های خصوصی روی می آورند.

جذب شاگرد برای کلاس خصوصی

جذب شاگرد برای کلاس خصوصی

یکی از بهترین روش ها برای جذب شاگرد برای کلاس خصوصی، درج آگهی در سایت های معتبر است. شما با درج آگهی کلاس خصوصی خود در سایت های معتبر، در سراسر کشور شناخته شده تر خواهید شد و همچنین بر پاره ای از موارد مشاهده شده که مدیران مدارس غیرانتفاعی، برای استخدام معلم در مدارس خود، از سایت های معتبر دبیرانی جهت معرفی خواسته اند.

انواع تدریس خصوصی

انواع تدریس خصوصی

تدریس و آموزش خصوصی انواع متفاوتی دارد که بر حسب نیاز می توانید از هر کدام از آنها بهره بگیرید:

  • تدریس خصوصی در منزل

برخی از مدرسین که به طور مستقل مشغول به کار هستند و در محل هایی مشخص و یا در صورت لزوم به منزل آمده و به کار تدریس می پردازند.

  • تدریس خصوصی در کلاس

برخی دیگر از مدرسین نیز زیر نظر آموزشگاه هایی هستند که بر حسب نیاز شما، معلمین و مدرسین را به منزل شما می فرستند یا در محیط همان آموزشگاه ها به کار تدریس می پردازند.

  • تدریس خصوصی آنلاین

امروزه به دلیل شرایط پیش آمده بیماری کرونا، ممکن است بیشتر افراد به تدریس خصوصی یا کلاس های خصوصی آنلاین که به صورت آنلاین در برنامه های مختلف ارتباطی و شبکه های اجتماعی، تشکیل می شوند، روی بیاورند.

  • تدریس خصوصی ویژه معلولین

افراد کم توانا، معلول، ناشنوا و دیگر افرادی که معلولیت ذهنی و جسمی دارند، ممکن است در برخی موارد نیاز به آموزش و تدریس به صورت خصوصی داشته باشند.

کلاس داری در کلاس خصوصی

کلاس داری در کلاس خصوصی

نحوۀ کلاس داری در کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی کمی متفاوت تر از کلاس های مدرسه و همگانی است. در کلاس خصوصی شما با تعداد دانش آموز کم در حد 1 الی 3 دانش آموز سروکار دارید که خود دانش آموز یا خانوادۀ آن راغب به این کلاس بوده و شیطنت های بچه ها نسبت به کلاس مدرسه کمتر است.

1.خانواده ها را از واقعیت های دانش آموز، با خبر کنید. اگر حس می کنید که دانش آموزی پایه ضعیفی دارد و ابتدا بهتر است آن ضعف ها برطرف شود، این مطلب را با خانواده ها بدون حضور دانش آموز مطرح کنید. خانواده ها از صداقت خوششان می آید و اگر با آنها صادق باشید، جلسات اضافه تری که بابت رفع ضعف های سال گذشته می گذارید را قبول خواهند کرد.

2.سعی کنید از جزوۀ معلم مدرسه پیش بروید و حتماً در آخر هر جلسه تمرین در خانه به دانش آموز دهید. هر از گاهی از دانش آموز امتحان از پیش تعیین شده بگیرید و نمرات آن را به خانواده اعلام نمایید. همچنین امتحانات قبلی که دانش آموز در مدرسه داده را حتماً بررسی کنید تا هم با سبک سوالات معلم آشنا شوید و هم سوالات غلط و نزده را با دانش آموز بررسی و برطرف نمایید.

3.سعی کنید رابطۀ متعادل با دانش آموز داشته باشید. صمیمیت بسیار باعث دردسرهای آتی و گوش ندادن دانش آموز به حرفهای شما و انجام ندادن تکالیف می شود و همچنین خشک بودن بیش از حد نیز باعث می شود دانش آموز از شما فاصله گرفته و کم کم به فکر حذف کلاس خصوصی با شما بیوفتد.

4.در آخر جلسۀ اول، با اولیا یک جلسه داشته باشید و واقعیت هایی که از دانش آموز برداشت کردید به آن ها بگویید. سعی کنید تعداد جلسات حدودی را نیز به آنها بگویید تا آنها بتوانند روی بودجۀ خود برنامه ریزی نمایند.

قیمت کلاس های خصوصی

قیمت کلاس های خصوصی

معمولا قیمت تدریس خصوصی بیشتر از تدریس عمومی خواهد بود و هزینه ی این کلاس یا جلسه ای و یا به صورت ساعتی محاسبه خواهند شد. قیمت کلاس خصوصی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله به مقطعی که تدریس می کنید، کلاس مستمر است یا برای رفع اشکال در حد یکی دو جلسه و همچنین قیمت کلاس خصوصی حضوری متفاوت تر از کلاس خصوصی مجازی است.

کلام آخر

ما در این مقاله به شما همه چیز در مورد کلاس های خصوصی را گفتیم، همچنین شما می توانید با رعایت کردن نکات ذکر شده کلاس های خودتان را بهتر اداره کنید.