یادگیری زبان فرانسه

روش تدریس خصوصی زبان فرانسه

یادگیری زبان های خارجی امروزه به یکی از حساس ترین و مهم ترین آموزش تبدیل شده است که با توجه به گسترش ارتباطات و برقراری ارتباط با سایر افراد در نقاط دیگر دنیا سبب شده است که اقشار مختلف جامعه در هر رده سنی که باشند به یادگیری زبان خارجی بپردازند.

اما منظور از یادگیری زبان خارجی چیست؟ کدام زبان بهتر است یاد بگیریم؟ یادگیری یک زبان به غیر از زبان مادری چه مزیت هایی برای ما دارد؟ پاسخ همه این سوالات را قرار است در این مقاله از سایت دنیای زبان بررسی نماییم.

نحوه آموزش زبان فرانسه در کلاس خصوصی

زمانی که بحث یادگیری زبان خارجی پیش می آید، بیشتر افراد به فکر زبان بین المللی انگلیسی می افتند که به عنوان یک زبان رسمی در همه جای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. اما بعد از انگلیسی دیگر زبان های خارجی نیز وجود دارند که بسیار رایج می باشند.

زبان فرانسوی، از جمله زبان های برتر و حتی سخت که در دهه گذشته جامعه ایران علاوه بر انگلیسی توجهی مطلوب به آن میکند. زبان فرانسوی از جمله زبان هایی است که سرگذشت تاریخی دارد و نحوه بیان و نوشتاری که ما الان مشاهده می کنیم، حاصل تغییرات و تحولات زیادی در ساختار این زبان است.

مطالب مرتبط : تدریس خصوصی و آموزش زبان 

یادگیری زبان خارجی | مزیت ها و کاربردها

ابتدا بهتر است مزیت ها و کاربرد های یادگیری زبان خارجی را بیان کنیم تا بیشتر با اهمیت یادگیری و آموزش این حوزه آشنا شوید. فراگرفتن زبان خارجی به صورت کاملا مسلط سبب می شود که در بسیاری از موقعیت ها بتوانید از آن استفاده نمایید.

بیشتر کتاب های دانشگاهی و مقالات علمی که امروزه نشر می شوند، به زبان انگلیسی می باشند و افرادی قادر به استفاده از آنها می باشند که تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشند. این یکی از کاربرد های بسیار مهم یادگیری زبان خارجی

مسافرت و مهاجرت، یکی از نوین ترین شیوه های آشنایی با سایر کشورها مسافرت می باشد. مسافرت خارجی از کشوری به کشور دیگر متلزم مسلط بودن به زبان آن کشور است که در صورت عدم زبان و گویش رسمی کشور با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

مزیت های یادگیری زبان خارجی

مهاجرت، کلمه ای آشنا که امروزه بیشتر به رایج شده است و اغلب دانشجویان و حتی دانش آموزان به فکر تحصیل و کار در کشورهای خارجی می باشند. یکی از مهم ترین مولفه هایی که سبب می شود مهاجرت این افراد به سادگی و بدون مشکل انجام شود، تسلط کامل به زبان کشور مقصد می باشد.

نرم افزارها و در ادامه آن برنامه و اپلیکیشن های کاربردی که در سیستم ها و گوشی های هوشنمد مورد استفاده قرار می گیرند، همگی شامل یک نقطه مشترکی به نام ربان خارجی و زبان برنامه هستند که برای استفاده و یا حتی طراحی چنین نرم افزارهایی باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

مطالب مرتبط : آموزش تدیس خصوصی در منزل 

اهمیت یادگیری زبان فرانسه

زبان فرانسه در بین 5 زبان زنده و کامل دنیا قرار دارد که در اکثر دانشگاه ها و مدارس کشورهای اروپایی و آسیایی مورد تدریس قرار می گیرد. زبان فرانسه به دلیل دامنه گسترده لغات و همچنین الفبای جامع و کامل در کنار دیگر زبان های خارجی مانند اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شود.

شیوه تسلط به زبان فرانسه

کشور فرانسه به دلیل دارا بودن مراکز گردشگری بی نظیر که در کل دنیا شاید منحصر به فرد باشد، یکی از کشورهای برتر در حوزه گردشگری است و افرادی که قصد دارند که از این کشور دیدن نمایند، برای مدتی هم که شده به یادگیری مفاهیم اولیه زبان فرانسه می پردازند.

وجود دانشگاه ها و موسسات عالی فرانسه در لیست برترین و عالی ترین دانشگاه های دنیا سبب شده است که محصلان و دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به فرانسه مهاجرت نمایند که باز هم باید زبان فرانسه را به صورت کاملا مسلط یاد گرفته باشند.

مطالب مرتبط : تدریس خصوصی چگونه است

نحوه یادگیری زبان فرانسه

امروزه با توجه به تغییرات فراوان در محتوای کتاب های مدارس و پایه دانشگاه ها، هنوز هم یادگیری و آموزش زبان فرانسه به سیستم آموزشی کشور اضافه نشده است و یکی از عوامل عدم استقبال جامعه از زبان فرانسه همین مورد می باشد.

اما در فضایی بیرون از مدارس، آموزشگاه ها و موسسات آزاد تاسیس شده است که کلاس های فشرده و ترمی را با رعایت اصول برنامه تدریس زبان خارجی، آموزش می دهند که در نوع خودش بسیار ایده آل و عالی است که مراجعه کنندگان می توانند با مراجعه به این آموزشگاه ها به یادگیری زبان فرانسه بپردازند.

کلاس خصوصی زبان فرانسه

دومین شیوه شرکت در کلاس های آنلاین و خصوصی می باشد که امروزه بیشتر از هر زمانی در بخش آموزش و پرورش به عنوان یکی از شیوه های یادگیری مورد استفاده قرار میگیرد. کلاس های خصوصی محتوای بهتر و جامع تری دارند که همزمان می توان به رفع اشکالات پرداخت.

شیوه بعدی استفاده از پکیج های آموزش زبان فرانسوی است که در شبکه های اینترنتی، مراکز آموزش آزاد موجود هستند، این دسته از پکیج ها برای هر زبان خارجی تهیه و آماده شده اند که نسبت به نوع روتین یادگیری فرد ممکن است تاثیر گذار باشد.

یادگیری زبان فرانسه در کلاس خصوصی

تدریس خصوصی که در زمان های گذشته بیشتر به عنوان مکمل یادگیری در کنار سایر تدریس ها استفاده می شد، اما اکنون یکی از شیوه های برتر یادگیری و آموزش است که اتفاقاٌ نتایج بسیار خوبی را هم در پی دارد.

تدریس خصوصی زبان فرانسه نیز از این قضیه مستثنی نیست و افرادی که برای یادگیری آن در کلاس خصوصی شرکت کرده اند، توانسته اند که راندمان بسیار مطلوبی را دریافت نمایند. شیوه تدریس و ارائه مطلب در کلاس های خصوصی تفاوت هایی با سایر شیوه ها دارد که در برخی موارد نقش اساسی دارند.

همان طور که از نامش پیداست، در کلاس خصوصی تدریس به صورت اختصاصی می باشد که نسبت به ظرفیت کلاس که معمولا بین یک الی سه نفر می باشد، سبب می شود که محتوای تدریس شده به صورت کاملا مفید و به دور از هرگونه گریز به حاشیه به زبان آموز منتقل شود.

بهترین شیوه برای یادگیری زبان فرانسه

مدت زمان کلاس های خصوصی و تاریخ برگزاری کلاس ها قابل تنظیم و حتی ایجاد تغییرات هستند که موجی می شود تا زبان آموز در یک فرصت ایده آل و به دور از هر گونه خستگی و یا کار اضافی تمرکز خود را بر روی یادگیری یادگیری زبان فرانسه اختصاص دهد.

امکان رفع اشکال، تقویت مهارت های یادگرفته شده، مرور و جمع بندی کلی مبحث از جمله ویژگی های بارز کلاس تدریس خصوصی زبان فرانسه می باشند که شاید در کلاس مدارس و دانشگاه ها به دلیل کمبود وقت و تعداد زیاد دانشجویان این امکان صورت نگیرد.

مطالب مرتبط : نحوه تدریس خصوصی مکالمه 

شیوه تدریس خصوصی زبان فرانسه

زبان فرانسه از جله زبان هایی است که برای یادگیری آن باید تمرین و مرور زیادی انجام گیرد تا مطالب تدریس شده به صورت مقطعی بیان نشوند. تمرین و تکرار همچنین برقراری ارتباط و مکالمه با مربی و سایر افراد  مسلط به این زبان از شیوه های تقویت مهارت گفتاری زبان فرانسه می باشد.

در خصوصی شیوه تدریس می توان گفت که منابع و کتاب های استفاده شده در کلاس های خصوصی کمی تخصصی تر و جامع تر می باشند که سبب می شود زبان آموز از ابتدای یادگیری به فراگیری و فهمیدن مطالب کلی و مفید بپردازد.

تدریس بر اساس سر فصل های کتاب ها و منابع مورد استفاده می باشد که در برخی موارد حتی مطالب ارائه شده بیشتر و فراتر از عناوین و محتوای کتاب می باشد. همچنین بیشتر مربی های تدریس خصوصی زبان فرانسه در اویل هر جلسه یک راندمان از وضعیت یادگیری محتوای تدریس شده جلسه قبل انجام می دهند.

روتین تدریس زبان فرانسه

اخد آزمون و همچنین به چالش کشیدن زبان آموز نه به صورت کتبی بلکه به صورت شیوه مکالمه، گویش و نوشتاری سبب می شود که در هر جلسه مطالب تدریس شده جلسه قبل مرور و به صورت جمع بندی در چند دقیقه خلاصه شوند.

استفاده از ویدیو ها و فایل های صوتی با گویش های متفاوت زبان فرانسه باعث می شود که زبان آموز اولا با تمامی گویش ها و بعد با نحوه به کار بردن اصطلاحات و ترکیب بندی کلمه ها در مکالمه ها و صحبت های با مضمون متفاوت به خوبی آشنا می شود.

مطالب مرتبط : درآمد تدریس خصوصی

کلام آخر

زبان فرانسه از جمله زبان های جامع و کامل زنده است که در بین برترین و مورد استفاده ترین زبان های دنیا قرار دارد. امروزه اقشار مختلف از جامعه به دلایل گوناگون به دنبال یادگیری و آموزش زبان فرانسه می باشند تا در کنار زبان انگلیسی بتواند در امور اجتماعی و روابط بین امللی تاثیر داشته باشد. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت زیر برای ما بنویسید.