۱۰-زبان-سخت-دنیا-برای-یادگیری

10 زبان سخت دنیا برای یادگیری

آموزش زبان های جدید همیشه چالشی برای بزرگسالان و کودکان در طی یک فرایند کوتاه یا بلند مدت است که  توسط استاد ها در موسسه دنیای زبان آموزش داده می شود. البته راه ها و ترفند های بسیاری در یادگیری زبان جدید به دلیل مهاجرت و مسافرت ها و… وجود دارد که در اول باید هدف از یادگیری تعین شود.

آسان-ترین-و-سخت-ترین-زبان-های-دنیا

آسان ترین و سخت ترین زبان های دنیا

تهیه لیست برای سختی و آسانی زبان های زنده دنیا به گفته Ethnologue باید بر اساس ویژگی های گفتاری و نوشتاری، دستور زبان، تعداد حروف الفبا، سیستم نوشتاری، زمان مورد نیاز به یادگیری، قواعد های دستوری، صرف افعال و از جمله تلفظ، در بین 7100 زبان برسی و رده بندی شود.

مزخرف ترین زبان های دنیا

در دنیای ادبیات و گویش، هیچ زبانی با این عنوان ثبت نشده است بلکه همگی نظر های فردی و اظهار شده است و ممکن است یادگیری و آموزش یک زبان با توجه به میزان سختی و دشواری آن، برای دسته ای از افراد کسل کننده و مزخرف باشد.

لیست-سخت-ترین-زبان-های-دنیا

لیست سخت ترین زبان های دنیا

طبق گفته استادان متخصص، زبانی با ویژگی های گرامر ساده، واژگانی با تلفظ های راحت و از همه مهم تر خانواده زبان مادری یکسان، دستور زبان مشابه، زمان لازم برای یادگیری، صدا ها. و آوای ساده در تلفظ از مشخصه های یک زبان آسان است. زبان های ساده برای یادگیری را به همراه مدت زمان مورد نیاز در جدول زیر برای شما شرح داده ایم:

زبان مورد هدفمدت زمان لازم برای یادگیری
زبان انگلییسیحدود ۵۲ هفته یا بیشتر
زبان اسپانیاییحدود ۲۴ – ۳۰ هفته
زبان آلمانیحدود ۳۶ هفته یا بیشتر
زبان هلندیحدود ۲۴ -۲۶ هفته و بسته به فرد
زبان نروژیحدود ۷۸ ساعت با بیش و کمی
زبان پرتغالیحدود ۲۴ هفته همراه تمرین زیاد
زبان فرانسویتقریبا حدود ۳۰ هفته یا مدتی بیش
زبان دانمارکیتقریبا حدود شش ماه تا یکسال
زبان آفریقاییبا آموزش ۲۱ ساعت درهفته
زبان چینیحدود ۸۸ هفته یا بیشتر
زبان روسیحدود نزدیک به ۴۴ هفته یا بیشتر
زبان کره ایحدود ۸۸ هفته یا بیشتر از ان
زبان فارسیحدود ۴۴ هفته یا کمتر
زبان هندیحدود ۴۴ -۵۰ هفته یا بیشتر

البته که این مدت بسته به سطح یادگیری در هر زبان آموز، آموزش صحیح استاد و ارائه درس با متد به روز که نقش مهم و پر رنگی در آموزش دارد، متفاوت بوده و همچنین با تهیه تدریس خصوصی زبان انگلیسی، تدریس خصوصی زبان آلمانی یا تدریس خصوصی زبان روسی و تدریس خصوصی زبان سوئدی یا هر زبان دیگری که میخواهید، میتوانید در مجموعه دنیای زبان یاد بگیرید.

سخت-ترین-زبان-دنیا-برای-کدام-کشور-است؟

سخت ترین زبان دنیا برای کدام کشور است؟

اگر بخواهیم لیستی از سخت ترین زبان های دنیا را با سیستم های پیچیده آن ها تهیه کنیم، طبق گفته های بالا با ویژگی های مشخص شده باید رده بندی کنیم که طبق آخرین لیست انتشار شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

زبان چینی

زبانی طبیعی از زبان های نواخت بر و تحلیل شرق آسیا که شاخه های این زبان در واقع گویش این کشور را تشکیل داده و توسط بیشتر مردم هان و دیگر اقلیت های قومی چین صحبت می شود.

زبان عربی

زبان عربی از ششمین زبان های رسمی سازمان ملل متحد، زبان مقدس در اسلام، زبان رسمی در جهان عرب، زبان بسیاری اقلیت های شمال آفریقا، زبانی سامی و رسمی در ۲۵ کشور با 470 میلیون نفر از پرگویش ترین زبان های دنیا است.

زبان روسی

زبانی طبیعی از خانواده زبانی هندواروپایی و از شاخه های اسلاوی شرقی است که بخشی از روس ها در شرق اروپا نیز چنین گفتگو می کنند. این زبان دفاکتوی رسمی اتحاد جماهیر شوروی، پرگویش ترین زبان مادری در اروپا و از نظر جغرافیایی گسترده ترین زبان در اوراسیا است.

زبان ژاپنی

یک زبان پیوندی و مورایی با آواشناسی نسبتا آسان است که با سامانه واکه ای ساده و همچنین افت و خیز صوتی قابل توجه است. ترتیب واژگان در این زبان معمولا نهاد، مفعول، فعل با وند هایی است که نقش دستوری واژه ها را مشخص می کند.

زبان مجارستانی

زبانی با ۱۳ میلیون نفر گویش از آسیا با ۱۴ مصوت است که ترتیب این کلمات انعطاف پذیر بوده و طولانی ترین کلمات آن ۴۴ حرف دارد. این زبان به ریشه های خود وفادار بوده و دو کلمه برای معنی رنگ قرمز وجود دارد.

زبان آلمانی

زبان آلمانی با داشتن تقریبا ۱۰۰ میلیون گویشور بومی در سراسر جهان، پس از زبان انگلیسی و فرانسوی سومین زبان خارجی و دومین زبان بزرگ در اتحادیه اروپا است. همچنین این زبان دومین پر گویشور ترین زبان مادری در اتحادیه اروپا است.

 زبان فرانسوی

از زبان فرانسوی، بسیاری از جملات ساده انگلیسی با ترجمه فارسی گرفته شده است که زبانی بومی و پنجمین زبان پر گویشور جهان است. این زبان کاملا علمی و دانشگاهی در کنار زبان انگلیسی و یکی از مهمترین زبان های دیپلماتیک قرار دارد.

 زبان تایلندی

یک زبان تای از خانواده زبان های کارادایی در شرق آسیا است که توسط مردم مرکزی تای صحبت می شود. این زبان تنها زبان کشور تایلند بوده و گویش بسیاری از قوم های مهاجرت کرده از تایلند در سراسر کشور است.

زبان لهستانی

زبانی لخی تبار از گروه زبان های اسلاوی غربی است که از شاخه اسلاوی و زبان های هندواروپایی گرفته شده است. این زبان توسط ۴۵ میلیون نفر در لهستان و ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان سخن گفته می شود.

زبان ایسلندی

زبان رسمی ایسلندی که ویژگی های کهن خود را در میان زبان های اسکاندیناویایی حفظ کرده و تداعی گر زبان نروژی کهن است. این زبان برخلاف شمار گویشوران آن از لحاظ فرهنگی و ادبی، از اهمیت زیادی برخوردار است.

زبان مغولی

جزو زبان های آلتایی با ارتباط دستوری و واژگان با زبان های ترکی و تونگوزی است. از زبان های مرتبط با این شاخه می توان به زبان کالمیک در شمال قفقاز، بوریاتی در سیبری شرقی و چند زبان اقلیتی در آسیای مرکزی و چین اشاره کرد.

 زبان فنلاندی

زبانی با گویش ۹۲ درصد فنلاندی ها و اقلیت های فنلاندی که در بیرون از این کشور نیز گویش دارد. پیشینه این زبان که دارای گویش های مختلفی در نروژ است به ۵۰۰ سال پیش برمیگردد.

زبان باسکی

زبان مردم در شمال باسک، اسپانیا و افراد جنوب و غرب فرانسه به زبان باسکی است که قدیمی ترین متن نوشته نیز به این زبان بر می گردد. این گویش بر خلاف دیگر زبان ها از خانواده هندواروپایی نیست.

کلام اخر

برای یادگیری زبان های هر کشور، با اراده قوی و بالای خودتان می توانید توسط اموزش دهنده ها و تقویت مکالمه انگلیسی با تمرین در خانه و تهیه تدریس خصوصی زبان به صورت حضوری یا مجازی در دنیای زبان اقدام کنید. از نکته مهم در این فرایند یادگیری، میتوان به تمرین، تکرار و مکالمه با فرد مسلط به آن زبان اشاره کرد و همچنین برای اطلاع از مدرک های زبان انگلیسی و همه چیز درباره گرفتن تافل میتوانید از مطالب سایت ما بهره مند شوید.