طریقه-آموزش-زبان-انگلیسی-به-کودکان

طریقه آموزش زبان انگلیسی به کودکان

زبان انگلیسی یک زبان طبیعی از خانواده زبانی هندواروپایی و شاخه زبان های ژرمنی غربی است که برای یادگیری آن، چهار مهارت اصلی را باید آموزش دید.

در این زبان فرار، بهترین و تاثیر گذار ترین روش برای یادگیری خواندن، نوشتن، شنیدن و از جمله صحبت کردن با فرد هم زبان است. در مجموعه آموزش دنیای زبان، همه چیز در راجع به یادگیری زبان های زنده دنیا را با آموزش و تدریس با تجربه ترین استاد ها در اختیار شما قرار می دهیم. 

روش-تدریس-زبان-انگلیسی-به-کودکان-پیش-دبستانی

روش تدریس زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی

کودکان و حتی نو جوانان به دلیل جذابی و رنگی بودن کارتون و پوستر ها، بیشتر جذب و مشتاق یادگیری می شوند. در کتاب ها و پکیج ها نیز از ترکیب رنگ های خیره ککنده از جمله ترکیب رنگی قرمز، زرد و آبی برلی تحت تاثیر قرار دادن یاد گیرنده استفاده می شود.

در آموزش زبان انگلیسی برای رده سنی 2 تا 12 سال با بهره گیری از انواع بازی، پوستر، عکس و تصویر, پاورپوینت، کارتون و انیمیشن، تمرین صدا و اهنگ و اپلیکیشن های آموزشی از جمله موارد پیشنهادی زیر میتوان روند یادگیری را به صورت چشمگیری افزایش داد.

 • اپلیکیشن و برنامه Kangi club
 • اپلیکیشن peg and pog
 • اپلیکیشن یادگیری زبان study cat
 • اپلیکیشن آموزشی Lingo kids
 • اپلیکیشن Spakia
 • اپلیکیشن Mondly
 • اپلیکیشن  و برنامه آموزش زبان کودکان Mussila worh play
 •  اپلیکیشن تقویت خوانداری Home learning
 • اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Timmy’s learning new skills
 • برنامه زبان آموزی مخصوص کودکان Fun easy learn

آموزش-انگلیسی-به-کودک-در-منزل

آموزش انگلیسی به کودک در منزل

آموزش زبان انگلیسی برای کودک خردسال در حین بازیگوشی بسیار راحت است به این دلیل که کودکان از سطح یادگیری بالایی برخوردار بوده و زندگی پاک و خالی از دغدغه های روزانه دارند. بسیاری از والدین از بدو تولد به همراه صحبت به زبان مادری، کارتون ها و موسیقی های انگلیسی را برای کودکان دلبند خود به نمایش گذاشته و با تکرار این کار نتیجه چشمگیر و دلخواه خود را دریافت می کنند.

کودک با دیدن کارتون های انگلیسی معنی کلمات را با اشکال و قدرت ذهنی خود تشخیص داده و به طوری در حافظه اش ماندگار می شود. همچنین با شنیدن و تکرار این کلمات، گوش هایش عادت کرده و با گذر مدت زمان کوتاه شروع به حرف زدن می کند.

البته آموزش صحیح و درست، از مسائل مهم در یادگیری زبان به دلیل ماندگاری بلند مدت در حافظه است که بسیار باید در این مسئله دقت شود. در واقع آموزش کودکان بسیار پر اهمیت بوده و در میزان توانمندی آنها با توجه به نکات عالی نقش بسیار پر رنگی خواهد داشت.

از نکات مهم و عالی برای آموزش کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

داستان خوانی و کتابخوانی با رعایت نکات اخلاقی برای کودکان

کودکان همیشه عاشق شنیدن قصه های ماجراجویانه و با حال قبل از خواب هستند و این داستان ها به زبان انگلیسی می تواند تا چند روز انها را با رویا پردازی مشغول خود کند. طبق این فرآیند کودک خواسته اش برای تکرار خواندن این کتاب را بیان می کند که در یادگیری آنها به دلیل درک بیشتر مفهوم معنی کلمات بسیار تاثیر گذار می تواند باشد. 

جذاب کردن یادگیری زبان انگلیسی با بازی

کودکان از جایی که بازی کردن را خیلی دوست دارند، از آموزش و یادگیری به همراه سرگرمی های جذاب کلافه نشده و بسیار استقبال می کنند. اموزش را از اول با کلمات راحت از جمله رنگ ها به همراه بازی یا پخش کارتون هایی از جمالات ساده انگلیسی با زیر نویس فارسی شروع کرده و آنها را نسبت به آموزش ذاین زبان فرار و بین المللی کنجکاو کنید.

آموزش با کارت ها و پکیج های آماده

پکیج ها آماده با توجه به رده سنی و سطح آموزش کودکان طراحی و تولید شده و هدف در یادگیری پایه زبان انگلیسی دارند. با تهیه این پکیج ها و پیروی از دفتر راهنما و گام به گام آموزش توصیه شده، میتوانید در مدت زمان تعیینی کودک خود را به این زبان مسلط کنید که در جواب سوال بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چیست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پکیج آموزش زبان انگلیسی «من CAN» ویژه کودکان
 • پکیج انگلیسی برای نوزادان و کودکان با طعم موفقیت از تولد
 • پکیج آموزش زبان دایری لن
 • پکیج آموزش زبان انگلیسی اشی و گودو
 • پکیج آموزش زبان انگلیسی Magic English
 • بسته پکیج آموزش زبان Familiy and friend KET 1

آموزش-زبان-انگلیسیی-به-کودکان-10-ساله

آموزش زبان انگلیسیی به کودکان 10 ساله

 کودکان 10 ساله به دلیل آگاهی و هوش نسبتا بالا می توان گفت بهترین سن برای یادگیری زبان انگلیسی را دارند که با آموزش های به روز استاد های با تجربه ما، می توانید جلسات تدریس خصوصی زبان انگلیسی، تدریس خصوصی زبان آلمانی و تدریس خصوصی زبان هلندی و… را به صورت آنلاین یا حضوری تهیه کنید.

جزوه زبان انگلیسی به کودکان

جزوه ها و کتاب های اماده برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان، توسط اساتید و متخصصان این زمینه نوشته شده و به فروش میرسند. این نوشته ها شامل آموزش رنگ ها، اعضای خانواده، اعضای بدن، حیوانات و… و قواعد مهم در گفگو با پردازش تصویر رنگی هستند تا کودکان جذب یادگیری این زبان شوند.

با تهیه این جزوات اگر که زبان انگلیسی را در حد پایه و گفت و گوی روزانه با لهجه درست بلد هستید، می توانید به عنوان یک معلم برای کودک خود با روش های خلاقانه یاد دهید. اما در خلاف این صورت، میتوانید بد ترین ضربه را با آموزش اشتباه و نا درست به کودک خود وارد کنید که با تدرس خصوصی زبان توسط فرد ماهر می توانید نگرانی خود را در این زمینه بر طرف کنید.

روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی به کودکان

 یادگیری زبان انگلیسی کودکان همراه با بازی ها و کارتون های مورد علاقه آنها می تواند سر گرم کننده باشد تا احساس خستگی نکنند. مثلا با تهیه بسته توپ های رنگی و پرتاب و تکرار انگلیسی این کلمات، به راحتی می توانید به کودک خود آموزش دهید. 

کلام آخر

طریقه یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر در افراد و کودکان متفاوت است که می توان گفت علاقه، ملاک و پایه اصلی این بحث است. برای صحبت به زبان های زنده دنیا و اطلاع از همه چیز درباره گرفتن تافل می توانید از سایت دنیای زبان دیدن کنید.