نحوه تبلیغ برای تدریس خصوصی

نحوه تبلیغ برای تدریس خصوصی

اگر می خواهید از طریق تدریس خصوصی به کسب در آمد ایده آل برسید، باید برایتان بگوییم که مهمترین نکته، نحوه جذب شاگرد است. یکی از چالش‌های اساسیِ تمامی مدرسان خصوصی، این است که شما بهترین گزینه برای تدریس به فرزندشان هستید تا جذب شاگرد و متقاعد کردن خانواده‌ها برایتان راحت باشد.

در بازار رقابتیِ تدریس خصوصی، نمی توانید بدون صرف زمان و هزینه، موفقیت چندانی به دست آورید . در این مقاله از دنیای زبان، به بررسی نحوه تبلیغات برای تدریس خصوصی و روش‌های تاثیر گزار در این زمینه خواهیم پرداخت. لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

روش‌های تبلیغات برای تدریس خصوصی

روش‌های تبلیغات برای تدریس خصوصی

روش های تبلیغات متعددی برای جذب شاگرد وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

نمونه هایی از این روش ها به شرح زیر است:

  • ثبت آگهی های تبلیغاتی
  • چاپ تراکت
  • کارت ویزیت
  • شبکه سازی با مدارس
  • ارتباط با دبیران دیگر
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی
  • تولید محتوا

ثبت آگهی تبلیغاتی

ثبت آگهی تبلیغاتی

روش های متفاوتی برای منتشر کردن تبلیغات تدریستان وجود دارد که یکی از این روش های روش های آنلاین و آفلاین است.

در صورت آفلاین می توانید از طریق شرکت های تبلیغاتی یا از طریق روزنامه در مناطق مختلف شهر و ثبت آگهی خود در دفترچه‌های تبلیغاتی آن‌ها، خودتان را به عنوان مدرس خصوصی برای شاگردان و خانواده آن ها معرفی کنید.

در فضاهای آنلاین نیز سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بسیاری وجود دارند که در زمینۀ موضوعات آموزشی مربوط به مدارس و دانشگاه‌ها فعالیت می ‌کنند و مخاطب آن‌ها دانشجویان، دانش‌آموزان یا والدین آن‌ ها هستند.

کافیست با این سایت‌ها یا افرادی که در این شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌ کنند ارتباط برقرار کنید و پس از پرداخت هزینۀ مورد نظر آن‌ها برای تبلیغات، آگهی تدریس خصوصی خود منتشر کنید.

چاپ تراکت

چاپ تراکت

یکی از نحوه تبلیغات قدیمی که کم هزینه است، چاپ تراکت است. اگر بع عنوان مثال قصد دارید که فقط در یک محله محدود به تدریس خصوصی زبان انگلیسی بپردازید، تراکت های تدریس خصوصی زبان را در آن محله محدود پخش کنید.

سعی کنید در طراحی تراکت هایتان خلاق باشید تا مخاطبانتان بیشتر به آن ها جذب شوند. همچنین سعی کنید که کلمات کلیدی و مهمتان را برجسته کنید تا بیشتر به چشم بیاید.

همچنین برای مکانی که می خواهید تبلیغ کنید، برنامه داشته باشید و در زمان مناسب اقدام به پخش تراکت ها کنید.

کارت ویزیت

کارت ویزیت

یکی دیگر از نحوه تبلیغات تدریس خصوصی کارت ویزیت است، اگر دبیری هستید که قبلا در مدارسی سابقه داشته اید، احتمالا در حال حاضر چند شاگرد خصوصی در اختیار دارید.

در همچین شرایطی تبلیغات توسط کارت ویزیت بهترین روش تبلیغاتی برای تدریس خصوصی شما خواهد بود، به این گونه که می توانید این کارت‌ های ویزیت را به شاگردانتان بدهید و از آن‌ها بخواهید که آن‌ ها را در اختیار شاگردانی بگزارند که به دبیر خصوصی نیاز دارند؛ شاگردانی که از تدریس شما رضایت کافی داشته باشند به خودی خود می ‌توانند گزینه‌های مناسبی برای تبلیغ کار شما باشند.

در تهیۀ کارت ویزیت به طراحی متناسب با درس مورد نظر، گروه سنی دانش‌آموزان، واضح بودن پیام کارت و جنس آن توجه داشته باشید.

شبکه سازی

شبکه سازی

یکی دیگر از راه‌های معرفی خدمات خود در زمینۀ تدریس خصوصی این است که با چند مدرسه در محلۀ مورد نظرتان صحبت کنید و برای دانش‌آموزان آن‌ها کلاس‌ های تقویتی با تخفیف‌های مناسب برگزار کنید.

به این ترتیب علاوه بر اینکه فرصتی برای معرفی خود و کیفیت تدریستان پیدا می‌کنید، می‌توانید کارت ویزیت خود را نیز بین دانش‌آموزان پخش‌ کنید تا در صورت نیاز با شما تماس بگیرند.

همچنین می‌توانید در مورد رزومه، سابقۀ تدریس و توانمندی‌های خود در زمینۀ درس مورد نظرتان با مسئولین این مدارس صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید که در صورت لزوم شما را به شاگردانی که به معلم خصوصی نیاز دارند، معرفی کنند.

ارتباط با دیگر دبیران

شبکه سازی و ارتباط داشتن با دیگر دبیران به شما کمک می کند تا در مورد تدریس خصوصی عملکرد خوبی داشته باشید، ارتباط با دیگر اساتید این مزایا را دارد که باعث می شود شما از تجربه های آن دبیران استفاده کنید تا در این حوزه بهتر عمل کنید.

از سویی دیگر اساتیدی که در حوزه‌های دیگر تدریس می‌کنند، شاگردانی دارند که ممکن است به معلم خصوصی در درس مورد نظر شما نیاز داشته باشند.

در صورتی که این اساتید از شما شناخت کافی داشته باشند به احتمال زیاد شما را به شاگردشان معرفی خواهند کرد. به همین ترتیب شما نیز می‌توانید این اساتید را به دانش‌آموزان خود معرفی کنید.

سخن نهایی

شما از چه راه هایی برای تبلیغ کردن استفاده می کنید؟ آیا تا به حال تجربه تبلیغ کردن داشته اید؟

شما هم می توانید با رعایت کردن نکات گفته شده، تدریس خصوصی درس مورد نظرتان را به خوبی تبلیغ کنید، چرا که تبلیغ یکی از مهم ترین استارت ها برای تدریس خصوصی است.

همچنین می توانید نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.