تدریس خصوصی برای مکالمه

نحوه تدریس خصوصی مکالمه

زبان انگلیسی یکی از زبان های زنده و بین المللی در دنیا که میلیون ها نفر در سراسر این کره خاکی مشغول حرف زدن و یا یادگیری آن می باشند. زبان انگلیسی یکی از قدیمی ترین زبان های حال حاضر است که از زمان های بسیار دور در اکثر نقاط قاره ها رواج داشته است و با گذشت زمان بر دایره المعارف آن نیز افزوده شده است. انگلیسی را به عنوان یک زبان بین المللی می شناسند چون در بیشتر کشورهای سراسر جهان این زبان گسترش یافته است و همین مورد باعث شد که در سازمان بین الملل زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی شناخته شود.

اما بازهم کشور هایی هستند که زبان انگلیسی در آنجا زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد، در این منطقه ها نیز که ایران هم جزو آنان می باشد با وجود برخی منابع و اضافه شدن کتاب های انگلیسی به دروس دانشگاهی و مدارس باز هم افراد جامعه به دنبال آموزش و یادگیری بیشتر در مورد زبان انگلیسی می باشند که باعث پدید آمدن برخی آموزشگاه ها و موسسات آموزش آزاد شده است که عموم مردم می توانند با ثبت نام در این مراکز نسبت به یادگیری زبان های خارجی اقدام نمایند.

اما در این مقاله از سایت دنیای زبان به بررسی و تحلیل یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی خواهیم پرداخت بیشتر روی مهارت های گفتاری و توانایی برقراری ارتباط از طریق مکالمه تمرکز می کند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید مهارت های گفتاری خود را در زبان انگلیسی افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شیوه تدریس خصوصی مکالمه

مطالب مرتبط : ثبت نام برای تدریس خصوصی

یادگیری انگلیسی

امروزه یکی از چالش های اساسی که بیشتر در میان دانشجویان و دانش آموزان مطرح شده است، یادگیری و توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی می باشد، همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد برخی منابع در کتب دانشگاهی و مدارس موجود هست ولی به دلیل برخی مشکلات از جمله جامع نبودن آنها به خوبی نمی توان یاد گرفت. در این راستا نیز برخی از کتاب های یادگیری زبان انگلیسی که به صورت بین المللی در برخی از کشورها نشر یافته است توسط آموزشگاه ها و موسسه های آموزش آزاد ارائه و تدریس می شوند که یکی از شیوه های بسیار پرکاربرد و رایج برای یادگیری انگلیسی است.

اما یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی دوم چه مزیت هایی می تواند برای یک فرد داشته باشد؟ در دنیای امروزه که به عصر ارتباطات معروف است، بیشتر فعالیت ها در سایه ارتباطات انجام می شود. از جمله آنها می توان به واردات و صادرات، آنلاین شاپ، تدریس بسیاری از محتواها در کلاس های آنلاین و خیلی موارد دیگر که زبان انگلیسی ارتباط مستقیمی با آنها دارد و اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم، باید گفت که محوریت بسیاری از فعالیت های روزمره ما تا قسمتی به محتوای انگلیسی ارتباط دارد.

کتاب های دانشگاهی، کلاس های یادگیری بسیاری از نرم افزار که به زبان انگلیسی هستند، برنامه نویسی و علوم کامپیوتر که نیاز شدیدی به یادگیری انگلیسی دارد، از جمله مثال های بسیار استفاده شده می باشند که شاید شما هم در اطرافیان خود آن را مشاهده کرده باشید.

تدریس زبان انگلیسی خصوصی

مطالب مرتبط : روش تدریس زبان انگلیسی خصوصی

برقراری ارتباط از طریق مکالمه

قطعا یکی از مولفه ها و کیفیت هایی که به وسیله آن می توان توانایی و سطح خود را در یادگیری زبان انگلیسی سنجید، میزان توانایی ما در برقراری ارتباط گفتاری با سایر افراد به زبان انگلیسی است. یکی از اصلی ترین اهداف و تمرکز های بیشتر زبان آموزان در تمام دنیا صحبت کردن روان و عادی بدون مکث کردن است به خصوص در مورد زبان انگلیسی که به عنوان زبان اصلی و یا زبان دوم کاربرد دارد. بیشتر مطالبی که امروزه در کتاب های آموزش و یادگیری زبان داخل کتب دانشگاهی نوشته و نشر شده است روی مهارت های شنیداری و گفتاری است ولی چون به حالت فشرده و ادغام شده با دیگر مطالب است زیاد توانایی تقویت این رشته از مهارت های فردی را ندارد.

مکالمه به زیان انگلیسی

شیوه تقویت و آموزش مکالمه

در مورد تقویت و یادگیری مکالمه شیوه ها و روش های بسیار زیادی از طرف بسیاری از استادان و مربیان متخصص ارائه شده است. ولی به هر اندازه که این موارد خوب و دقیق تشخیص داده شوند بازهم با با شیوه یادگیری برخی اقشار جامعه مغایرت خواهد داشت. به همین سبب قصد داریم یک راه ساده و بسیار جامع را برای شما بیان کنیم.

صحبت کردن و تلاش برای برقراری ارتباط کلامی با دیگران حتی به اگر نمی توانید به صورت کامل و با گرامر درست با حرف بزنید. یکی از بهترین و جامع ترین روش هایی که می توان به وسیله آن یک یا بیشتر از یک زبان را یاد گرفت، حرف زدن مداوم و گوش کردن به دقت به مکالمه ها و چگونگی استفاده گرامر و کلمات در حین حرف زدن بهترین شیوه است. صحبت کردن با افراد دیگر یا اصلا خودتان به زبان انگلیسی و بعد از یادداشت برداری از اشکالات کلامی باعث می شود که شما در طی یک دوره کوتاه بتوانید هم اشکالات خود را رفع نمایید و هم توانایی صحبت کردن خود را تقویت کنید.

مطالب مرتبط : بهترین کتاب برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی

استفاده از کتاب هایی که به صورت تخصصی بر روی قدرت تکلم و حرف زدن نوشته شده اند، می تواند در کنار برقرای مکالمه کمک شایانی به شما نماید. ولی باید این نکته را یادآوری کنیم که حتی این شیوه گفته شده در این مقاله اگر به صورت مقطعی مورد استفاده قرار گیرد و فقط در کلاس های آموزشگاه برای چند ساعت روی قدرت تکلم خود کار کنید، به احتمال زیاد نتوانید توانایی گفتاری خود را در یک زبان خارجی به حد مطلوب برسانید.

بهترین روش برای تقویت مکالمه

کلام آخر

حرف زدن و تلاش برای جمله بندی به صورت درست و از همه مهم تر بخواهیم که با تسلط کامل به زبان انگلیسی حرف و مکالمه برقرار نماییم یکی از عالی ترین و مناسب ترین شیوه تقویت و یادگیری مکالمه می باشد. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.