درآمد تدریس خصوصی

درآمد تدریس خصوصی

در این مقاله از دنیای زبان به درآمد تدریس خصوصی خواهیم پرداخت، از آنجا که اطلاع دارید تمامی استادانی که در این حوزه شروع به فعالیت کرده اند، درآمد خوبی را برای خود داشته اند.

تصور کنید دبیری برای جلسات خود به طور میانگین 200 هزار تومان و در هر روز 4 جلسه کلاس های خصوصی زبان داشته باشد، یعنی این دبیر خصوصی به درآمد ماهانه 24 میلیون تومان رسیده است، البته این را هم در نظر داشته باشید که دبیران تدریس خصوصی زبان بیشتر از این مبلغ ذکر شده را می گیرند.

نکاتی برای تبدیل شدن به یک دبیر با درآمد بالا

نکاتی برای تبدیل شدن به یک دبیر با درآمد بالا

نکته دیگری که برای رسیدن به درآمدهای بالا از کار تدریس خصوصی باید مد نظر داشته باشید این است که از بهترین روش ممکن شاگرد جذب نمائید. یک راهکار بسیار عالی که وجود دارد این است که در سایت های معتبر و فوق العاده تدریس خصوصی تبلیغ خودتان را ثبت نمائید.

البته باید رزومه خوبی ارائه کنید و کمی صبر داشته باشید. حتما درسی که تدریس می کنید باید درسی باشد که به آن علاقه دارید. اگر در کنکور زیست را بالا زده اید (به عنوان مثال) می توانید در زمینه تدریس خصوصی زیست کنکور فعالیت داشته باشید و به این ترتیب شاگردهای زیادی را جذب نمائید.

دقت کنید که باید رزومه و سوابق تدریس خودتان را عالی بنویسید تا شاگردهای بیشتری را جذب نمائید. به عنوان مثال اگر از دانشگاه های خوب ایران مانند دانشگاه تهران ut.ac، دانشگاه امیرکبیر aut، دانشگاه علم و صنعت iust و ….. فارغ التحصیل شده اید حتما به این موارد اشاره نمائید تا متقاضیان کلاس خصوصی بهتر و بیشتر اعتماد کنند و با شما برای کلاس خصوصی تماس بگیرند. پیشنهاد می شود این مقاله خوب را هم بخوانید.

نکات مهم در کسب درآمد

بیشتر بخوانید:نحوه تبلیغ برای تدریس خصوصی

نکات مهم در کسب درآمد

روش های مختلف جذب شاگرد را امتحان کنید

برای پول ساختن زیاد از کار تدریس خصوصی باید شاگردهای زیادی داشته باشید. برای داشتن تعداد بالای شاگرد باید روش های مختلف جذب شاگرد را امتحان کنید. در روزنامه و سایت های اینترنتی تبلیغ کنید. با آموزشگاه ها و موسسات تدریس خصوصی در ارتباط باشید.

برای خودتان سایت و یا وبلاگی بزنید. در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید. کار اضافه انجام دهید. به شاگردهای خودتان مشاوره بدهید. نمونه سوال امتحانی به آن ها بدهید و هر کاری که بلد هستید برای موفق شدن شاگردهای خودتان انجام دهید.

قیمت کلاس ها را مناسب انتخاب نمائید

در بسیاری از موارد قیمت ارزان برای کلاس خصوصی تعبیر به بی سوادی استاد می شود! باید قیمت کلاس های خصوصی را مناسب انتخاب کنید. نه آنقدر قیمت کلاس ها را کم انتخاب کنید که حتی با وجود جذب شاگردهای زیاد درآمد قابل توجهی نداشته باشید و نه آنقدر قیمت کلاس ها را بالا انتخاب کنید که جذب شاگرد سخت شود.

امکانات تدریس خصوصی آنلاین را برای خودتان فراهم نمائید

کلاس های حضوری برای اساتید مشکلاتی زیادی در بردارد. به عنوان مثال اگر شما ساکن کرج یا غرب تهران هستید و خدمات تدریس خصوصی زبان انگلیسی در غرب تهران را به صورت حضوری ارائه می دهید، اگر شاگردی از شرق تهران و از محدوده پیروزی و تهرانپارس برای برگزاری کلاس با شما تماس بگیرد واقعا برای استاد سخت خواهد بود که خودش را به محل برگزاری کلاس برساند.

اما وقتی از کلاس آنلاین استفاده می کنید از هر جای ایران و جهان می توانید شاگرد بگیرید. امکاناتی مانند قلم نوری و اینترنت پرسرعت را داشته باشید تا کلاس های مجازی شما به بهترین شکل برگزار شود.

شاگردهای خودتان را به بهترین نتیجه ممکن برسانید

رمز موفقیت مدرسین زبان و سایر دروس این است که شاگردهای خودشان را به موفقیت برسانند. اگر تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی انجام می دهید، زبان کنکور را تدریس می کنید، در زمینه تدریس آیلتس فعالیت دارید، ریاضی، فیزیک، زیست و یا هر درس دیگری را تدریس می کنید و …. در هر صورت هدف اصلی شما باید این باشد که شاگردهای موفقی داشته باشید. برای کسب درامد بالا از تدریس خصوصی و خوب پول در آوردن از این کار مهمترین عامل خوب تدریس کردن شما و خوب نتیجه گرفتن شاگردهایتان است.

کار تدریس خصوصی را با تمرکز انجام دهید

اگر تدریس خصوصی را به عنوان کار اول خودتان در نظر بگیرید و برای انجام آن جدی باشید درآمد بالایی خواهید داشت. البته به عنوان شغل دوم هم می تواند پولساز باشد ولی نه به اندازه ای که فقط این کار را انجام دهید. اگر به تدریس علاقه دارید سعی کنید این کار را به عنوان حرفه اصلی خودتان انتخاب کنید.

دروس محدودی را تدریس کنید

حتما خودتان هم دقت کرده اید که بهترین معلم فیزیک کنکور داریم ولی بهترین معلم فیزیک و شیمی کنکور نداریم. منظور این است که اساتیدی که به عنوان برند و بهترین شناخته می شوند یک درس تدریس می کنند. اگر می خواهید برند باشید و بسیار موفق، باید تمرکز داشته باشید. بهترین حالت این است که درسی که برای آن ساخته شده اید را تدریس کنید و برای آن درس نفر اول ایران باشید. به این ترتیب قیمت کلاس ها را خودتان تعیین می کنید.

جلسه اول تدریس خصوصی را جدی بگیرید

به هر میزان در کلاس های خصوصی خودتان عالی تدریس می کنید، در جلسه اول به مراتب از آن بهتر باشید. در اولین جلسه تدریس باید با هوشیاری در همان 20 دقیقه اول به شناخت خوبی از سلیقه و سطح دانسته های شاگرد خودتان برسید و مطالب را متناسب با ایشان ارائه نمائید. در ایران مدرس مقالات خوبی در این زمینه ارائه شده است.

تدریس دروس دانشگاهی و کنکوری درآمد خوبی دارد

فعالیت در زمینه تدریس خصوصی دروس دانشگاهی و نرم افزارهای تخصصی رشته های مختلف دانشگاهی هم می تواند بسیار پولساز باشد. گزینه بسیار خوبی که برای پول ساختن از این کار وجود دارد این است که دروس کنکوری را تدریس کنید. اگر خودتان در کنکور موفق بوده اید و مثلا زیست کنکور را بالا زده اید، به عنوان معلم خصوصی زیست کنکور می توانید بسیار درآمد خوبی کسب کنید.

بازار کار تدریس خصوصی ریاضی

بازار کار تدریس خصوصی ریاضی

اهمیت درس ریاضی و رونق بازار کار تدریس خصوصی ریاضی بر کسی پوشیده نیست. هر ساله دانش‌آموزان زیادی با اهداف مختلف، مانند قبولی در درس ریاضی، بالا بردن معدل، موفقیت در آزمون‌های تیزهوشان، نمونه دولتی و المپیادهای علمی به دنبال تقویت درس ریاضی خود هستند. بسیاری از این دانش‌آموزان برای دستیابی به این اهداف به معلم خصوصی ریاضی مراجعه می‌کنند.

کلام آخر

با رعایت کردن نکات بالا می توانید در زمینه تدریس خصوصی به درآمد بالا و مورد علاقه تان برسید.

شما چه راهکار هایی برای داشتن درآمد بالا در تدریس خصوصی به ما پیشنهاد می کنید؟

نظرات خود را برای ما کامنت کنید.