دلایل یادگیری زبان ایتالیایی

10 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی

1- زبان آلمانی یکی از آسان‌ترین زبان‌ها برای آموزش

با وجود تمام جوک و لطیفه‌ها در مورد سختی و دشواری زبان آلمانی، این زبان یکی از آسان‌ترین زبان‌ها می‌توان به حساب آورد در صورتی که شما یک انگلیسی زبان باشید یا به زبان انگلیسی مسلط و یا آشنایی داشته باشید . زیرا زبان آلمانی و انگلیسی همان ریشه‌ی ژرمنی دارند و در نتیجه هزاران کلمه در هر دو زبان وجود دارند که با هم مرتبطند. برای مثال آب در زبان انگلیسی water می‌شود که در زبان آلمانی wasser می‌گردد . همچنین پدر در زبان انگلیسی father می‌گردد که در زبان آلمانی vater است. پس زبان آلمانی با آموزشی خوب و اصولی بسیار زبان آسان و شیرینی است. علاوه بر این، بر خلاف چینی، ژاپنی، کره ای، روسی یا عربی، هیچ الفبای جدید برای یادگیری وجود ندارد، فقط چند حرف برای افزودن وجود دارد. تنها تازه وارد‌ها umlauts ä، ö و ü و همچنین ß است .میانبر‌هایی برای یادگیری سریع زبان آلمانی وجود دارد ولی آموزشی پایدار نیست . سریعترین راه برای آموزش این زبان، تدریس خصوصی هوشمندانه و اصولی می‌باشد نه مطالعه ی سخت و طاقت فرسا.

2- آلمانی زبان مخترعان و نوآوران

گفته می‌شود آلمان کشور شاعران و متفکران است. درصد زیادی از دستاوردهای چشمگیر جهان در ابتدا در آلمان بوده است. بیش از 100 جایزه نوبل به خاطر پیشرفت در فیزیک، پزشکی، شیمی، ادبیات و … باعث درخشش آلمان در جهان گردیده است. به علاوه، بسیاری از گیرندگان کشورهای دیگر آموزش‌های خود را در دانشگاه‌های آلمان دریافت کردند.بنابراین اگر میخواهید جایزه نوبل را به رزومه خود اضافه کنید، یادگیری زبان آلمانی را می‌توان اولین قدم در رسیدن به این هدف دانست. و حتی اگر رسیدن به جایزه ی نوبل برای شما یک آرزوی دست نایافتن ایست، با یادگیری زبان آلمانی می‌توانید مقالات، نشریه‌‌ها و مجلات علمی را به راحتی دنبال کنید.

3- اهمیت زبان آلمانی در دانشگاه

با توجه به سطح بالای علمی و همچنین بیشمار بودن برندگان جوایز علمی در این کشور می‌توان عامل پیشرفت علمی این کشور را دانشگاه و مراکز علمی آن دانست . فراگیری زبان آلمانی اولین قدم برای ورود و تحصیل در این دانشگاه‌ها است.یکی دیگر از دلایل اهمیت زبان آلمانی بازار چاپ و نشر کتاب در این کشور است. بازار کتاب آلمان سومین تولیدکننده کتاب در جهان است، درست بعد از صنایع چاپ و نشر چین و انگلیس. از آنجا که درصد کتاب‌هایی که به دیگر زبان‌ها ترجمه می‌شوند بسیار محدود است، فقط با دانش آلمانی می‌توان به اطلاعات این کتاب‌ها دست یافت.

4- آلمانی به دروازه آموزش عالی در سطح جهانی است

یکی از دلایلی که آلمان در زمینه جامعه علمی چنین موقعیتی دارد، این واقعیت است که دانشگاه‌های آلمان شهرتی عالی بین المللی دارند. در سال 2011، رتبه چهارم محبوب‌ترین مکان برای دانش آموزان از خارج از کشور متعلق به آلمان بود که بیش از یک چهارم میلیون نفر خارجی در مدارس آلمان ثبت نام کردند.علاوه بر این، سیستم آلمانی برای تحصیلات عالی دارای تعدادی از دانشگاه‌هایی است که هزینه تحصیل بسیار کم یا غیرمستقیم دارند.

5- آلمان قدرت اقتصادی

آلمانی نه تنها یک گزینه جالب برای دانشگاهیان است، بلکه کسانی که در دنیای کسب و کار مهارت دارند این کشور گزینه ی بسیار خوبی برای کسب و کار است. آلمان بزرگترین اقتصاد در اتحادیه اروپا و چهارمین کشور در سراسر جهان است. آلمان مکانی مناسب برای شرکت‌های متعدد بین المللی و در خط مقدم فن آوری‌های جدید است . پس می‌توان نتیجه گرفت، دانستن زبان شرکای کسب و کار آلمانی شما می‌تواند شانس شما برای ارتباط موثر و روابط حرفه ای شما را بیشتر کند.

6- شرکت‌های آلمانی رهبران بازار جهانی 

آلمان دارای تعداد زیادی از بازیکنان اقتصادی جهانی است. زیمنس، فولکس واگن، آدیداس و لوفت هانزا مارک‌ها و شرکت‌های معتبر جهانی هستند. کشور همچنین میزبان برخی از بزرگترین نمایشگاه‌های بین المللی تجاری از جمله CeBIT، بزرگترین نمایشگاه در جهان برای فن آوری اطلاعات، و همچنین نمایشگاه IFA برای لوازم الکترونیکی مصرفی است. در همین حال، پایتخت آلمان، برلین تبدیل به یک مرکز برای شروع نوآورانه است. به عنوان یک نتیجه، شناختن آلمانی دارای توانایی بالقوه برای افزایش فرصت‌های شغلی شماست.

7- آلمانی یکی از سه زبان رسمی 

زبان آلمانی به طور گسترده در اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد انگلیسی، فرانسوی و آلمانی سه زبان رسمی اتحادیه اروپا هستند. زبان آلمانی دومین رتبه برای سخنرانان در قاره اروپا را دارد. برای قرن‌ها این زبان در بخش‌های بزرگی از قاره اروپا به عنوان یک زبان لانگوا فرانکا (زبان مشترکی که مردم مختلف را متحد می‌کند) خدمت می‌کرد. در دنیای انگلیسی زبان، آلمانی نیز سومین زبان خارجی است. علاوه بر این، زبان آلمانی جایگاه دهم به عنوان یکی از بزرگترین زبان‌های جهان قرار می‌گیرد.

8- آلمان ، حضور آنلاین بزرگ

دانستن آلمانی به شما این امکان را می‌دهد که تقریبا با 100 میلیون نفر گفتگو کنید. این مکالمه نباید حتما به صورت رو در رو و حضوری باشد، شما می‌توانید از خانه به راحتی این مکالمه را داشته باشید! وب سایت‌های آلمان بخش بزرگی از اینترنت را تشکیل می‌دهند. در حقیقت، از لحاظ انتهای دامنه که به وضوح وابسته به یک کشور خاص است، .de آلمان محبوب‌ترین دامنه می‌باشد. دانستن آلمانی به شما برای دسترسی به 15 میلیون وب سایت امکان را می‌دهد.

9- آلمانی‌ها در همه جا هستند.

حتی اگر شما در حال رفتن به یک کشور آلمانی زبان نیستید و یا مایل به صحبت کردن زبان آلمانی در اینترنت نیستید، نگران نباشید، آنها شما را پیدا خواهند کرد. اگر شما به خارج از کشور سفر کرده اید، احتمالا شاهد این پدیده هستید. وقتی مردم پولی را برای سفرهای بین المللی صرف می‌کنند، مردم آلمان صاحب رکورد هستند. سالهاست که آنها بیش از هر کس دیگری سرمایه گذاری کرده اند. اگر شما فقط به دنبال دوستان در راه هستید، کمی آلمانی می‌تواند تفاوت بزرگی را در سفر شما ایجاد کند.

10- فرهنگ غنی آلمان

فرهنگ آلمان بخشی از میراث جهانی است گرچه آلمانی‌ها به افرادی چپ مغز، تحلیلی و عاشق منطق مشهورند، اما آلمان داری برخی از بزرگترین ذهن‌های ادبی، موسیقی، هنری و فلسفی را در تاریخ بشری است. این زبان آثار مشهور را می‌توان نوشته‌های گوته، کافکا، برشت و مان نام برد. زبان آلمانی، زبان مادری آهنگسازانی همچون موتزارت، باخ، شوبرت، بتهوون و واگنر است. یادگیری آلمانی به شما فرصتی میدهد تا شاهکارهای این هنرمندان را در قالب اصلی خود درک کنید. این به شما اجازه می‌دهد تا به بخش‌هایی از میراث فرهنگی جهان به شیوه ای مستقیم و بدون انعطاف پذیری دست یابید.

Tags: , , ,