روش تدریس زبان انگلیسی خصوصی

زبان انگلیسی زبان رسمی و بین المللی که از سال های پیش مورد تایید سازمان بین الملل قرار گرفت و تصمیم بر این گرفته شده تا زبان انگلیسی به صورت زبان دوم بعد از زبان فارسی در تمام مدارس کشور هایی که انگلیسی زبان رسمی آنها نیست، تدریس شود.

امکانات در خصوص برگزاری کلاس های آموزش زبان امروزه سعی می شود که در همه مناطق برگزار و اجرا شود، در همین راستا آموزشگاه ها و کلاس های آموزش زبان در بسیاری از نقاط پدید آمده اند .

آموزشگاه های یادگیری زبان انگلیسی

با توجه به علاقه افراد به شرکت در کلاس های آموزش زبان بیرون از چارچوب مدرسه، امروزه آموزشگاه ها  بسیار رونق پیدا کرده اند و در ترم های مختلف و کتاب های جامع زبان انگلیسی را به داوطلبان آموزش می دهند

کلاس های خصوصی که تفاوت هایی با کلاس های عمومی یادگیری زبان انگلیسی دارد از جمله تعداد نفراتی که در کلاس به عنوان دانشجو شرکت می کنند که در کلاس های عمومی ممکن است تا ظرفیت 20 نفر هر کلاس را تشکیل دهد ولی در کلاس های خصوصی بیشترین تعداد دانشجویی که شرکت می کند 2 الی  3 نفر است.

امروزه اهمیت کلاس های خصوصی بیشتر از قبل شده است و می توان گفت در حدود 40 الی 50 درصد از دانشجوها، خواستار کلاس های خصوصی می باشند، چون اولاً یادگیری زبان در کلاس های خصوصی بسیار مفید تر و کامل تر است و همچنین  شما می توانید با انتخاب کلاس های خصوصی زمان برگزاری کلاس را با زمان های فراغت خود هماهنگ کنید.

شیوه تدریس خصوصی

البته باید این نکته را گفت که هزینه کلاس های خصوصی کمی بیشتر از کلاس های عمومی می باشد، کاملا یک مسئله عادی است که در قبال یادگیری با کیفیت بیشتر در زمان کمتر کمی باید بیشتر هزینه کرد. اما با موسسه دنیای زبان می توانید بهترین کیفیت از یادگیری را با کم ترین هزینه داشته باشید.

برنامه ریزی برای نحوه تدریس

ابتدا ترین کاری که یک استاد  می تواند انجام دهد این است که از نقاط قوت و ضعف دانشجو آگاه شود، شما می توانید به عنوان یک مربی  نگاهی به رزومه دانشجو بیندازید و یا بررسی قدرت حرف زدن، نوشتاری و مهارت او در به کاربردن توانایی های دانشجو دید کلی  نسبت به دانشجو داشته باشید و تا حدودی به اشکالات و مهارت های او در یادگیری زبان خارجی پی ببرد.

بعد از این که مربی یک فیدبک از دانشجوی خود به دست آورد می تواند برنامه ای متناسب با نیاز های او تنظیم و طراحی کند. برای مثال اگر دانشجویی در صحبت کردن کمی ضعیف باشد ولی در نوشتاری کاملا در شرایط مطلوب باشد، مربی می تواند به جای درخواست نوشتن جواب سوالات در طی کلاس از دانشجو بخواهد تا جواب سوالات را به صورت کاملا شفاهی توضیح دهد و این باعث می شود که مهارت او در صحبت کردن افزایش یابد.

هدف دانشجو را از یادگیری زبان انگلیسی بدانید

همه دانشجوهایی که در کلاس خصوصی آموزش انگلیسی شرکت می کنند، هدف یکسانی ندارند و هدف آنها از یکدیگر متفاوت است. امروز بیشتر دانش آموز ها و یا دانشجویانی که قصد دارند در کلاس های خصوصی شرکت کنند، معمولا برای مهاجرت به کشور های خارجی می باشد و در این حوزه کلاس های خصوصی کمک شایانی به آنها در مسیر مهاجرتشان می کند. چون هم وقت کمی از آنها را می گیرد و هم می توانند  زبان انگلیسی را به صورت بهتر و با کیفیت بالا یاد بگیرند

. معمولا اهداف دانشجویان برای حضور در کلاس های خصوصی را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد، اول همانطور که گفتیم گروهی برای مهاجرت نیاز به یادگیری دارند، دسته ای از دانشجوها با احساس نیاز در امور روزانه به سراغ یادگیری زبان بروند و عده ای دیگر نیز ممکن است  برای تقویت مهارت خود در کلاس های خصوصی شرکت کنند.

مرور مطالب قبلی تدریس شده

سعی کنید مطالبی را که در جلسات قبل گفته شده را به صورت سوالی و یا هر حالت دیگری به مطالب جدید ربط دهید، این امر باعث می شود که هم مطالب گفته شده برای دانشجو به صورت جمع بندی مرور شود و هم یک مقیاسی از قدرت یادگیری و یادآوری مطالب قبلی دانشجو دست آورید. با کمک این روش می توانید دانشجویان را در اواسط جلسه و یا جلسات آخر بسنجید و تلاش کنید که او مسائل و مطالب مهم گفته شده را حتما به یاد داشته باشد.

موضوع مهم دیگر اینکه در هنگام تدریس مطالب جدید حتما قبل از شروع از یک مقدمه مناسب و با ربط استفاده کنید، این موضوع باعث می شود که هم دانشجو یک پس زمینه ای از مطالب را در ذهن خود داشته باشد و هم درک موضوع برای او آسان تر باشد. بسیاری از دانشجوها در هنگام استارت یک مطلب جدید برخی قسمت های آن را متوجه نمی شوند و به مشکل بر می خورند، ولی هنگامی که مربی در شیوه تدریس خود از مقدمه چینی مناسب استفاده کند، پیش زمینه دانشجو برای درک مطالب جدید و فهم آن بسیار بالا خواهد رفت.

طرح سوالات مرتبط با تدریس

می توانید در طی تدریس مطالب کتاب را به صورت  سوال هایی مرتبط با درس از دانشجو بپرسید و از او درخواست کنید که جواب سوالات را بر اساس اطلاعات و هویت خود پاسخ دهد، این روش هم سبب می شود که از استرس دانشجو به هنگام  صحبت کردن کاسته شود و اعتماد به نفس او افزایش یابد.

مطالب مرتبط

ثبت نام برای تدریس خصوصی

تبلیغ تدریس خصوصی زبان

برای تدریس خصوصی از کجا شروع کنیم

کلام آخر

شما می توانید در موسسه دنیای زبان تمامی زبان های موجود در دنیا را در طی شش ماه الی یک سال به صورت حرفه ای  و خصصی فراگیرید.همچنین موسسه دنیای زبان با  امکان تدریس خصوصی به شما این امکان را داده است ، که  اگر در محیط آموزشی احساس راحتی نمی کنید، بتوانید یادگیری را در مکان مورد علاقه خود با همه امکانات دیگر آموزش ببینید.

همچنین بهتر است بدانید موسسه دنیای زبان از بهترین اساتید برای آموزش زبان های خارجی با یهترین روش ها کمک می گیرد.

شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید، و حتی می توانید برای مشاوره درباره نحوه تدریس و . . . با پشتیبانی ما در ارتباط باشید .

( 021-88936878 / 021-88938547 / همراه : 09123839586 )

با تشکر مدیریت موسسه دنیای زبان