اولین گام برای تدریس خصوصی زبان

تدریس خصوصی زبان انگلیسی را از کجا شروع کنیم؟

تدریس خصوصی زبان انگلیسی چند سالی است که به دلیل برخی موارد بسیار در جامعه ایران رایج شده است، مواردی از جمله افزایش مهاجرت و همچنین کاربرد بسیار بالا و مهم زبان انگلیسی در زندگی روزمره به خصوص برای دانشجویان و دانش آموزان که در درس های خود بیشتر با این زبان بین المللی سر و کار دارند. از یک  طرف دانش آموختگان و فارغ التحصیلان مقطع های علمی، تدریس خصوصی زبان را به عنوان یک شغل پاره وقت با درآمد مناسب انتخاب می کنند.

همه کسانی که بر این باورند از سطح علمی و دانش بالا در یک رشته و یا مطلب برخوردار هستند می توانند در حوزه و رشته مربوطه خود شروع به تدریس در کلاس های خصوصی کنند ولی باید این را از همین ابتدا گفت که اگر علاقه ای به تدریس خصوصی و یا کلا هر گونه تدریس مطلبی ندارید پیشنهاد می کنیم اصلا به فکر کار در این حوزه نباشید.

تدریس کردن یک مطلب، یک درس، یک کتاب و یا یک زبان خارجی از همه اول ذوق و علاقه ای خاص طلب می کند که هر مدرسی باید آن را دارا باشد، همچنین باید از سطح علمی در درجه بالایی واقع شده باشد تا بتواند به صورت جامع به تمام سوالات و اشکالاتی که در حین تدریس در کلاس خصوصی به وجود می آید را بتواند در کمترین زمان ممکن حل نماید.

در این مقاله از سایت دنیای زبان قصد داریم برای کسانی که می خواهند تدریس خصوصی زبان را شروع کنند ولی اطلاعات زیادی از این حوزه ندارند، یک راهنمایی جامع و کاملی را بیان کنیم که بتوانند قدم اول خود را برای شروع تدریس زبان خصوصی را محکم بردارند. شما با مطالعه این مقاله می توانید به سادگی با راه های تبلیغ تدریس خصوصی زبان انگلیسی را فرا گرفته و به کمک آنها بتوانید برای کلاس های خصوصی خود جذب دانشجو کنید. 

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

شروع تدریس خصوصی زبان

تدریس خصوصی می تواند علاوه بر دروس دانشگاهی و مدرسه ای برای بسیاری از موارد دیگر نیز باشد به عنوان مثال انواع آموزش های نرم افزاری و سخت افزاری که در حوزه های صنعتی بسیار پرکاربرد می باشند و یا برخی کلاس های فنی و مهندسی که نمونه هایی از کلاس های خصوصی می باشند. ولی در این مقاله قصد داریم در مورد تشکیل کلاس های خصوصی کمی توضیحات ارائه کنیم. چگونه کلاس های خصوصی خودمان را شروع کنیم و چگونه عمل جذب شدن دانشجو را برای آنها انجام دهیم. 

مطالب مرتبط : همه چیز در مورد تدریس خصوصی

برای کسانی که می خواهند کلاس های خصوصی زبان انگلیسی را شروع کنند راه های بسیار متنوعی در پیش رو است ولی مسیری که اکثر مدرسان از آن استفاده کرده اند شروع از مقدماتی بود. یعنی مدرسانی را که شما امروزه آنها را در سطح بالایی مشاهده می کنید کار خود را از تدریس به دانشجویان و دانش آموزانی شروع کرده اند که سطح علمی خیلی بالایی نداشته اند. شروع تدریس با این قشر از سواد آموزان هم برای مدرس و هم برای دانشجویان بسیار خوب است.

شما با شروع این نوع تدریس می توانید به نقطه های ضعف خود در امور کلاس داری و تدریس پی ببرید و هم با آموزش به دانش آموزان و دانشجویان برای خود یک رزومه ای درست کنید. شاید برای شما سوال ایجاد شده است که کجا این کلاس های خصوصی را باید شروع کنیم؟ بهترین مکان برای یادگیری و تدریس خصوصی زبان انگلیسی بستگی به شرایط شما دارد اگر خود شما اکنون در مدرسه و یا دانشگاه مشغول به تحصیل هستید می توانید از محیط علمی و کلاس های علمی برای تدریس به دوستان و سایر سواد آموزان استفاده کنید. 

تدریس در آموزشگاه های زبان

راه حل دیگری می توان برای مکان تدریس خصوصی زبان انگلیسی معرفی کرد، مراجعه به آموزشگاه های آموزش آزاد بیرون می باشد. شاید یکی از مهم ترین و بهترین روش های شروع تدریس خصوصی زبان انگلیسی مراجعه به آموزشگاه های آزاد است که می توانید برای تدریس خصوصی و حتی تدریس در کلاس های عمومی به آموزشگاه یک درخواست دهید.  همچنین می توانید روش های تدریس خصوصی زبان انگلیسی را به صورت آزمایشی در این کلاس ها امتحان کنید که باعث می شود در آخر شرایط و روش مطلوب را به دست آورید.

آموزشگاه ابتدا از داوطلبان تدریس زبان خصوصی یک آزمون تحت عنوان آزمون تعیین سطح می گیرد که اگر سطح علمی زبان شما مطلوب باشد می توانید در آموزشگاه به تدریس مشغول باشید. امروز بیشتر دانش آموزان و دانشجویان برای تقویت و همچنین کسب مهارت های نوشتاری، گفتاری و گرامر به آموزشگاه ها مراجعه می کنند که یک بستر بسیار عالی برای جذب دانشجو و شروع کلاس های تدریس خصوصی زبان برای شما می باشد. 

مطالب مرتبط : بهترین کتاب برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی

درج آگهی در وبسایت های معتبر

علاوه بر روش های ذکر شده اگر به هر صورتی نتوانستید در آموزشگاه ها و یا کلاس های اطراف خودتان مشغول به تدریس شوید، می توانید با درج آگهی تحت عنوان تدریس خصوصی زبان انگلیسی در وبسایت هایی مانند دیوار که بستری مناسب برای آگهی ها است، کلاس های تدریس خصوصی زبان را شروع کنید.

شاید اصلی ترین چالش شما در مورد محل تدریس باشد ولی اصلا نگران نباشید، در میان داوطلبان و درخواست کنندگان حتما مواردی پیدا خواهد شد که مکانی برای تدریس خصوصی دارند به عنوان مثال افرادی هستند که تقاضا دارند تدریس خصوصی در منزل انجام شود و یا بخشی از آنها خود کلاس های آموزش دارند. حتی در این میان ممکن است خود آموزشگاه ها و برخی موسسات آموزشی نیز درخواست برای معلم خصوصی داشته باشند. 

درچ آگهی تدریس خصوصی زبان انگلیسی

مطالب مرتبط : نحوه گذاشتن آگهی برای تدریس خصوصی

کلام آخر

همان طور که در مقاله به آن اشاره شده راه های بسیاری برای تشکیل کلاس های تدریس خصوصی زبان راه های مختلفی است که می توانید با توجه به شرایط خود از هر یک برای تشکیل کلاس خصوصی اقدام نمایید. فقط نکته ای که قابل توجه است نباید هیچگاه ناامید نباشید و زود خسته نشوید، تمامی مدرسان مطرح ابتدای کار خود با مشکلات بسیار زیادی روبرو شده اند ولی با صبر و اراده توانسته اند در مدت زمان همه آنها را رفع کنند. در آخر اگر این مقاله برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.