یادگیری سریع زبان انگلیسی

یادگیری سریع زبان انگلیسی

بخوان بخوان بخوان

یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌توانید برای یادگیری سریع زبان انگلیسی انجام دهید این است که تا آنجا که ممکن است بخوانید. همه چیز را همیشه بخوانید و این واژگان شما را بهتر خواهد‌کرد و همچنین به شما کمک خواهد‌کرد گرامر و اصطلاحات عامیانه را بیاموزید.

 1. خواندن کمیک

اگر شما نمی خواهید کتاب‌های کودکانه بخوانید، به جای آن، می‌توانید کتاب‌های کمیک بخوانید.  شما می‌توانید بسیاری از کتاب‌های کمیک انگلیسی در کتاب‌فروشی‌ها و یا به صورت آنلاین بخرید یا می‌توانید کمیک‌های رایگان دانلود کرده و آن را بخوانید.

 1. کتاب‌هایی را که قبلا خوانده‌اید دوباره بخوانید.

اگر شما کمی در مورد آنچه که اتفاق می‌افتد بدانید، پس از آن شما حدس میزنید و درک کلمات ساده‌تر می‌شود.

 1. روزنامه بخوان

روزنامه‌ها یک راه خوب برای یادگیری اصول زبان هستند، زیرا معمولا دستور زبان بسیار خوبی دارند و به راحتی قابل فهم هستند. شما می‌توانید نسخه‌های آنلاین بسیاری از روزنامه‌های خوب انگلیسی را پیدا کنید، مانند New York Times یا The Guardian.

 1. تماشای فیلم

تماشای فیلم‌ها نیز به شما کمک می کند تا زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید. شما می توانید شروع به تماشای فیلم‌هایی با زیرنویس کنید، اما شما بیشتر سعی کنید با زیرنویس خاموش فیلمتان را ببینید. هنگامی که تعدادی از واژگان پایه را بلدید، سعی کنید زیرنویس‌ها را خاموش کنید و تمرکز خود را روی گوش دادن به کلمات که می دانید بگذارید.

 1. بازی‌های MMO

بازی MMOs بازی‌های ویدئویی هستند که شما با دیگران بازی می‌کنید. شما می‌توانید افرادی که در کشورهای انگلیسی زبان صحبت می کنند را انتخاب کنید، که به شما امکان می‌دهد با آنها صحبت کنید و از آنها یاد بگیرید. سعی کنید بازی Guild Wars، World of Warcraft، یا Scrolls Elder Online را تجربه کنید.

 1. با دوستت بیاموز

شما همچنین میتوانید با دوستانتان انگلیسی صحبت کرده ، به صورت آنلاین چت، ایمیل، و اسکایپ به صورت انگلیسی  به منظور تمرین انگلیسی داشته باشید .

 1. آواز خواندن

یادگیری ترانه و آواز خواندن یکی دیگر از راه‌های خوب برای بهبود زبان انگلیسی شما است. این به شما کمک خواهد کرد آواهای  انگلیسی را خوب  بیاموزید.  همچنین به بهبود واژگان شما کمک خواهد کرد. آهنگ مورد علاقتان را بیابید و علاوه بر مفهومش، آن را به خاطر بسپارید.

 

مطالعه جدی

 1. یک دوره زبان انگلیسی بگذران.

دوره‌های انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا مهمترین کلمات و دستور‌ زبان را بیاموزید و می‌تواند به شما اطمینان حاصل کند که همه چیز را به درستی یاد می گیرید. دو روش اصلی برای پذیرش دوره‌های زبان انگلیسی وجود دارد:

الف) در کلاس‌های آنلاین شرکت کنید:  شما می توانید کلاس‌های آنلاین را شرکت کنید. برخی رایگان و برخی از آنها هزینه‌ای اندک بابت حضور در کلاس آنلاین می‌گیرند. ممکن است کلاس‌های رایگان در تمامی مواقع خوب نباشد ولی می‌توان از نمونه‌های خوب آن ها کلاس های LiveMocha و Duolingo  را متذکر شد.
ب)  در کلاس‌های حضوری شرکت کنید : شما می توانید با پرداخت هزینه‌ای در کلاس‌های حضوری شرکت کنید و به صورت جدی‌تر بیاموزید .

ج) تدریس خصوصی: همچنین برای تسریع در یادگیری و آموزش دقیق و صحیح معلم خصوصی از مراکز معتبر بگیرید که این موضوع سبب سرعت در آموزش می‌شود.

 1. خاطرات روزانه خود را بنویسید . این کار باعث تمرین در نوشتن و افزایش دایره واژگان می‌شود . همچنین شما را مجبور می‌کند تا جملات جدیدی بیاموزید. شما همچنین باید یک دفترچه کوچک داشته باشید که در هر وقت می‌شنوید یا می‌بینید، این اتفاق را با کلمات و جملات جدید توصیف کنید .

3.سفر به یک کشور انگلیسی زبان.  سفر به مکانی که هر کس انگلیسی صحبت می‌کند، به شما در یادگیری سریع‌تر کمک خواهد کرد. یک کار موقت یا یک دوره تحصیل در خارج از کشور این امکان را به شما می‌دهد.  شما همچنین می‌توانید سفرهای کوتاهتر داشته باشید ، اما حداقل سه ماه باید به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنید.

 1. از وب سایت‌های آنلاین و اپلیکیشن‌های آموزشی استفاده کنید . ابزارهای آنلاین بسیاری برای کمک به شما برای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی وجود دارند.
 2. در زبان غرق شوید . به این معنی است که شما هر روز باید حداقل 3 ساعت در روز زبان انگلیسی را مطالعه کنید. یک ساعت در هفته برای یادگیری کافی نیست. اگر بتوانید حداقل 6 ساعت در روز برایlistening ، writing و speaking صرف کنید، پیشرفت عالی در آموزش زبان انگلیسی خواهید داشت.

 

باید ها و نباید ها

 • کار با مجموعه‌های کوچک از کلمات. هنگامی که شما در حال تلاش برای یادگیری کلمات جدید هستید، از یک لیست عظیمی از لغات استفاده نکنید. فقط چند کلمه را در یک دوره بیاموزید و تا آموزش کامل آن ها سراغ کلمات جدید نروید.
 • همه چیز را در خانه بنویسیدبر روی همه چیز برچسبی قرار دهید و اسم آن را بنویسید. این به شما یاد می‌دهد که وقتی تصویر را می‌بینید ، تصویر آن شعی به جای معنی لغوی آن در ذهنتان حک گردد.
 • از Google Images استفاده کنید. جستجوی تصویری گوگل یک روش عالی برای یادگیری اسم ها (و برخی از انواع دیگر کلمات) در یک زبان است.
 • سعی نکنید با فلش کارت ها یاد بگیرندبه طور کلی نباید شما از معنی لغوی کلمات استفاده کنید. این روش باعث می‌شود هنگام دیدن متن انگلیسی کلمات را تک‌تک در ذهنتان ترجمه کرده و از آن استفاده کنید. این روش باعث کند شدن شما در صحبت کردن و ترجمه می‌شود. سعی کنید به جای معنی لغوی کلمات تصویر یا صدای آن را به خاطر بسپارید .
 • تمرکز بیش از حد در دستور زبان. چیزی که در مورد انگلیسی است این است که اکثر مردم با دستورالعمل کامل صحبت نمی‌کنند و تعداد کمی از مردم با دستور زبان خوب صحبت می‌کنند. اگر تمام وقت خود را در تلاش برای یادگیری دستور زبان صرف کنید، زمان زیادی را تلف خواهید کرد.

نترسید امتحان کنید.  مهمترین بخش یادگیری سریع زبان این است که فقط آن را بیان کنید. فقط مهارت‌های زبان خود را به همان اندازه که می‌توانید استفاده کنید. نگران نباشید که اشتباه می‌کنید. استفاده نکردن از مهارت‌های شما باعث می‌شود تا خیلی کندتر یاد بگیرید.

Tags: , , ,