دلایل یادگیری زبان ایتالیایی

10 دلیل برای یادگیری زبان ایتالیایی

10 دلیل برای یادگیری زبان ایتالیایی

  1. ایتالیا گواهی هنر تمد غرب است.

یک گزارش اخیر یونسکو بیان می‌دارد که بیش از 60٪ گنجینه‌های هنری جهان در ایتالیا یافت می‌شود. زبان ایتالیایی کلید مطالعه و تحقیق در زمینه‌های تاریخ، هنر، ادبیات، باستان شناسی و فلسفه است.

 

  1. زبان ایتالیایی برای موسیقی و دوستدارن موسیقی است.

چرا موتزارت بسیاری از شاهکارهای خود را به ایتالیایی نوشته است؟ چرا به آلمانی ننوشته است؟ دانستن ایتالیایی شما را قادر می‌سازد تا از موسیقی کلاسیک بیشتر قدردانی کنید و لذت ببرید. موسیقیدانان و خوانندگان اپرا آن را یک مهارت کلیدی حرفه‌ای می‌دانند.

 

  1. زبان ایتالیایی برای غذا و دوستدارن غذا

خاطره ی رفتن به رستوران ایتالیایی ، خاطره ای فراموش ناشدنی است ! ایتالیا رهبر آشپزی جهان است و افزایش محبوبیت این زبان نشان دهنده وسواس روبه رشد غذای ایتالیایی است. علاوه بر این، ایتالیایی زبان‌ها از بیشترین تعداد کلمه برای نامگذاری غذا، رستوران و تولیدی غذا استفاده می کنند که خود نشان دهنده ی اهمیت مردمان این سرزمین به غذا و سلامتیشان می باشد!

 

  1. زبان ایتالیایی ، زبانی برای تجارت

مطالعه اخیر KPMG نشان داده است که “ساخته شده در ایتالیا” سومین نام تجاری شناخته شده در جهان پس از کوکاکولا و ویزا است.  مارک‌های ایتالیایی مانند Benetton، Barilla، Ferrari، Lavazza، Armani  و بسیاری دیگر در سراسر جهان برای کیفیت استثنایی محصولات خود مشهور هستند. ایتالیا امروز یکی از اقتصادهای برتر در جهان است، و بسیاری از کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که ایتالیایی صحبت می‌کنند. بیش از 7،000 شرکت آمریکایی با ایتالیا کار می‌کنند و بیش از هزار شرکت آمریکایی دارای دفاتر در ایتالیا هستند، از جمله کرایسلر، ژنرال الکتریک، ExonMobil، IBM و Citibank از سوی دیگر، شرکت‌های متعدد ایتالیایی دارای دفاتر در ایالات متحده هستند.

 

  1. زبان ایتالیایی زبان پایه ی مد و طراحی لباس

ایتالیا در مورد مد و طراحی به عنوان مرکز جهان شناخته می‌شود. دانش ایتالیایی به شما امکان می‌دهد تا کار اصلی طراحان مشهور ایتالیایی مانند Versace، Gucci، Armani، Benetton و Prada را بخوانید تا بتوانید کارهایی به خوبی آن ها طراحی کنید و یا با کارهای عالی‌تان یکی از آن‌ها را پیدا کرده  و یا از طرف آن ها برای کار دعوت شوید و در یکی از خانه‌های مد مشهور ایتالیایی کار کنید.

 

  1. زبان ایتالیایی زبان دوستداران فیلم و سینما

کشور ایتالیا در زمینه ی فیلم و هنر تصویر بسیار پیشرفته است و فیلم هایی بی نظیری در زمینه‌ی کلاسیک مثل Tornatore، Visconti یا Pasolini  و همچنین فیلم هایی همچون Sorrentino و Benigni اشاره کرد. با یادگیری زبان ایتالیایی بدون نیاز زیرنویس می توانید از دیدن همچین فیلم‌های بی نظیری لذت ببرید.

 

  1. ایتالیایی برای مهاجرت

می توان یکی از مهمترین دلایل برای یادگیری زبان ایتالیایی را مهاجرت به این کشور زیبا برای تحصیل، کار، تفریح و زندگی دانست. ایتالیا یکی از کشورهای مهاجر پذیری است که هر ساله میلیون‌ها نفر برای تفریح و زندگی به این مکان مهاجرت می کنند.

 

  1. چندزبانی باشید

به گفته نلسون ماندلا: “اگر با یک مرد صحبت با زبانی که او می فهمد صحبت کنید آن سخن به سرش می رود ولی اگر با زبان مادری او صحبت کنیدآن سخن به قلب او می‌رود.”  از همه زبان‌های عاشقانه، ایتالیایی نزدیک به لاتین است و تخمین زده می‌شود که 60 درصد کلمات انگلیسی از لاتین بدست می‌آید. یادگیری ایتالیایی هر زبان عاشقانه دیگری را شامل می‌شود، از جمله اسپانیایی، فرانسوی، پرتغالی و رومانیایی که بیشتر قابل دسترسی و یادگیری آسان تر است. کلاس‌های خصوصی زبان ایتالیایی با برترین استادان یکی از بهترین راه ها برای یادگیری این زبان شیرین است.

 

  1. زبان تصمیمات سالم

ایتالیایی زبان فوق العاده زیبا و پیچیده است و مطالعات نشان می‌دهد که یادگیری یک زبان جدید، مهارت‌های تفکر تحلیلی را افزایش می‌دهد. تحصیل در یک زبان خارجی مغز را تقویت می‌کند و مهارت‌های حل مسئله را بهبود می‌بخشد و حافظه را بهبود می‌بخشد.

 

  1. زبان ایتالیایی برترین زبان عشق است.

در طول قرن‌ها ایتالیایی به عنوان زبان عشق و علاقه در جهان و تاریخ معرفی گردیده است. آیا رومئو و ژولیت به زبان دیگری را می‌گویند؟ اکثریت دانشجویان ایتالیایی با توجه به موسیقی بودن زبان، سادگی صداهای آن و جذابیت کلمات آن، مجذوب این زبان شیرین می شوند. وقتی کلمات برای بیان منظور ناکافی باشد، ایتالیایی‌ها از استفاده از حرکات دست و صورت استفاده می‌کنند که تمام موانع ارتباطی را از بین می‌برند.

Tags: ,