جذب دانشجو برای تدریس خصوصی

تدریس و یادگیری یکی از قدیمی ترین سیستم های بنیان گذاشته شده است که شاید نتوان برای آن تاریخچه و مبدا تاریخی بیان نمود. آموزش فقط به تعلیم و فرا گرفتن مطال و محتوای کتاب ها و نوشته های آن نیست و در هر عرصه و حوزه ای می توان یادگیری را انجام داد، از ترویج صنعت در بین کشور ها گرفته تا رایج شدن زبان های خارجی و به میان آمدن آنها در سایر نقاط این کره خاکی  همگی نشانه این می باشد که بشر در هر حالتی به دنبال آموزش و یادگیری مطالب جدید است و به جرات می توان گفت در همین کشور خودمان ایران بسیاری از پیشرفت ها را مدیون افرادی باشیم که برای یادگیری علم و سواد کاربردی به کشورهای دیگر مهاجرت کرده اند.

اگر آموزش را بخواهیم فقط در بخش مدارس و دانشگاه ها بخواهیم بررسی کنیم ممکن است برخی موارد یادگیری متفاوت با سایر حوزه ها باشد. برای مثال آموزش های عملی که در جلسات فشرده در یک محیط کاملا صنعتی برگزار می شود با کلاس های آماده شده برای دانشجویان متفاوت است. اما بحث اصلی در این مقاله از سایت دنیای زبان که قصد داریم به آن بپردازیم در مورد قشری از افرادی است که توانسته اند با یادگیری توانایی ها و مطالبی به مرتبه ای از علم و سواد عالی برسند که بتوانند علاوه بر موضوعات و اشکالات خود به آموزش به سایر افراد نیز بپردازند. معلم ها و مربی های فعال در حوزه یادگیری یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های جامعه هر کشوری است که اگر در رسیدگی و توجه به این قشر کوتاهی شود ممکن است که در طی چند سال آینده کشور با مشکلات و آسیب های جبران ناپذیری روبه رو شود.

کلاس تدریس خصوصی زبان

مطالب مرتبط : همه چیز در مورد تدریس خصوصی

آموزش زبان انگلیسی

زبان انگلیسی از زبان های بسیار مهم در عرصه بین الملی که در سال های اول تکمیل آن دایره لغاتی آن به عنوان زبان بین المللی توسط یازمان بین المللی اعلام شد. همین امر سبب شد تا دولت هایی که زبان رسمی آنها آشنایی با زبان انگلیسی نداشتند به فکر وارد کردن آن به سیستم اموزشی شدند البته در این میان نقش مردم و ملت های کشورها بی تاثیر نبود که همگی خواستار یادگیری و اضافه شدن زبان انگلیسی به محتوای کتاب های مدارس، دانشگاه ها، موسسات عالی و تمام دفاتر روزنامه نگاری بودند. حال با پدید امدن و جریان پیدا کردن چنین اتفاقی در کشور علاق مندانی به زبان برای یادگیری آن با استفاده از هر منابع و محتوایی که در دسترس بود توانستد سطح زبان انگلیسی و بار علمی خود را در سطح مطلوبی قرار دهند.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

کسانی که با گذراندن دوره های آکادمیک و یا به صورت دلبخواه از منابع موجود زبان انگلیسی را به صورت کامل یاد گرفته اند اکنون به عنوان مربی های تدریس زبان انگلیسی در بسیاری از اموزشگاه ها، دانشگاه ها و مدارس مشغول به تدریس هستند. یکی از چالش های مربی های تدریس زبان بحث جذب دانشجو و زبان اموز است که هم بتوانند برای کلاس های عمومی یادگیری زبان را در کنار تدریس خصوصی آن ادامه دهند. امروزه زبان انگلیسی را می توان در محتویات کتب دانشجویان، دانش آموزان و موسسات آموزش فنی و حرفه ای مشاهده نمود و قشر دانش آموز اگر به این زبان تسلط نداشته باشند ممکن است که مشکلات زیادی روبه رو شوند. روش تدریس زبان انگلیسی خصوصی برای همه کلاس های خصوصی و عمومی ممکن است کمی متفاوت باشد و بستگی دارد به نیاز و مدت زمان یادگیری زبان آموز که هدف او برای چه مدتی است.

شیوه های جذب دانشجو برای تدریس خصوصی

همان طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد به دلیل احساس نیاز قشر دانش آموز جامعه به یادگیری زبان انگلیسی حتما به دنبال افراد و موسساتی خواهند گشت که بتوانند نیاز خود را هر چه سرعتر بتوانند رفع کنند. در این موقع است که مربیان و افرادی که از سواد علمی عالی و قدرت تکلم بسیار خوبی در زبان انگلیسی برخوردار هستند می توانند به وسیله روش هایی که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت، تدریس و کلاس های خصوصی خود را برگزار نمایند.

درج آگهی تدریس خصوصی زبان در وبسایت ها

یکی از معمول ترین روش ها و ساده ترین آنها می توان به درج اگهی در وبسایت های فعال در زمینه آگهی است. در سال های قبل معمولا برای درج آگهی از نیازمندی های روزنامه ها برای اعلان ها استفاده می کردند اما اکنون با توجه به رشد و گسترس بازارهای اینترنتی و استافده عموم جامعه از این بسترها، بهترین گزینه در ابتدا درج آگهی در بستر اینترنتی است. با جست و جویی ساده در اینترنت به سادگی می توانید انواع وبسایت های آگهی و حتی درگاه هایی که در ازای پرداخت هزینه کم آگهی شما را به بهترین روش ممکن تبلیغ می کنند.

 

مطالب مرتبط : تبلیغ تدریس خصوصی زبان انگلیسی

ارتباط با موسسات و آموزشگاه های آزاد

از شیوه های دیگری که بسیاری از افراد برای یادگیری زبان به آن مراجعه می کنند مراجعه به آموزشگاه ها و موسساتی است که در زمینه تدریس زبان های خارجی فعالیت دارند. مربی ها و معلمان زبان انگلیسی می توانند با شروع تدریس و برگزاری کلاس های خصوصی در این مراکز به راحتی برای خود جذب زبان آموز داشته باشند. در اصل عمل جذب دانشجو توسط موسسه انجام می شود و مربی دیگر نیاز به درج آگهی و تبلیغ ندارد ولی در آخر مبلغی از حقوق مربی کسر می شود.

داشتن رزومه قدرتمند و سابقه

منظور از داشتن رزومه و سابقه این نیست که در مراکز علمی کار کرده و سپس برای خود سابقه درست کنید، منظور از سابقه و رزومه قدرتمند در بحث تدریس خصوصی زبان انگلیسی به نتیجه رساندن دانشجویان با استعداد و انتقال قابلیت های تکلم و نوشتن به زبان انگلیسی به آنها می باشد. در صورتی که شما دانشجویان خوبی را بتوانید با عالی ترین شرایط آموزش داده و تحویل جامعه دهید خود دانشجو می تواند به عنوان یک شیوه جذب زبان آموز برای شما عمل کند بدین صورت که با حضور در هر تجمع و جمعی می تواند از قابلیت ها و توانایی مربی در انتقال و آموزش زبان انگلیسی بلیغ نماید.

مطالب مرتبط : ثبت نام برای تدریس خصوصی

کلام آخر

شیوه جذب دانشجو و در ادامه آن برگزاری کلاس های تدریس خصوصی یکی از چالش های مربیان این حوزه می باشد که در این مقاله سعی بر این شد که رایج ترین شیوه های جذب دانشجو برای شما معرفی شود. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.