آزمون های زبان اسپانیایی

آزمون های زبان اسپانیایی

افرادی که قصد ادامه تحصیل، مهاجرت کاری و .. به اسپانیا را دارند ابتدا باید مانند دیگر زبان ها مدارک زبان اسپانیایی را دریافت کنند. دریافت مدرک زبان اسپانیایی مانند دیگر مدارک زبان ها نیاز به آزمون مخصوص خود دارد.

داشتن مدرک زبان اسپانیایی می تواند یک امتیاز عالی برای افرادی که می خواهند در اسپانیا زندگی کنند باشد، زیرا باعث ایجاد شرایط بهتر شغلی و زندگی در این کشور محبوب می شود.

در ادامه، انواع آزمون ها و مدرک های زبان اسپانیایی را لیست کرده و توضیحاتی در مورد آن ها ارائه داده ایم که می توانید درصورت علاقه مند بودن به گرفتن مدرک زبان اسپانیایی ابتدا باید آزمون های زبان اسپانیایی را پشت سر بگذارید.

انواع مدرک های زبان اسپانیایی

انواع مدرک های زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی دارای 3 مدرک معتبر و بین المللی است که هرکدام به نسبت سطح افراد بوده و دانشجویانی که در حال یادگیری زبان اسپانیایی هستند و می خواهند آزمون های زبان اسپانیایی را پشت سر بگذارند، با توجه به سطح دانش خود از این زبان می توانند یکی از این مدارک را به دست بیاورند.

مدرک CELU زبان اسپانیایی

یکی از مدارک زبان اسپانیایی مدرک CELU است و داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در آرژانتین هستند باید آن را اخذ کنند. در آزمون CELU، داوطلبان این فرصت را دارند که در دو سطح متوسط ​​و پیشرفته شرکت کنند. مدرک CELU در واقع برای آزمایش مهارت اسپانیایی در زمینه های مختلف طراحی شده است.

مدرک CELA زبان اسپانیایی

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون CELA را دارند می توانند بین سه سطح مبتدی، متوسط ​​و پیشرفته برای یادگیری زبان اسپانیایی انتخاب کنند.

هزینه تحصیل در هر یک از این سه سطح تنها 75 دلار است و داوطلبان می توانند پس از مدتی به زبان اسپانیایی مسلط شوند. به زبان آموزانی که در آزمون CELA بالای 63 امتیاز کسب کنند، این  زبان اسپانیایی اعطا می شود. آزمون CELA مهارت های خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن اسپانیایی را پوشش می دهد و توسط دانشگاه مکزیک اداره می شود.

مدرک DELE زبان اسپانیایی

زبان آموزانی که مایل به یادگیری زبان اسپانیایی هستند می توانند رزومه قوی و عالی با مدرک DELE ارائه دهند. آزمون DELE توسط موسسه سروانتس اجرا می شود و با تمام استاندارد های بین المللی مطابقت دارد. موسسه سروانتس به عنوان یکی از مراکز آموزش زبان اسپانیایی شناخته می شود که توسط وزارت علوم و آموزش اسپانیا تأسیس شده است. داوطلبانی که اسپانیایی را به عنوان زبان اصلی خود انتخاب کرده اند یا قصد تحصیل، کار و زندگی در اسپانیا را دارند می توانند در صورت دریافت نمره قبولی در آزمون DELE شرکت کرده و مدرک DELE دریافت کنند.

سالانه بیش از 60،000 نفر در آزمون DELE شرکت می کنند و علاقه مند به یادگیری زبان اسپانیایی هستند. در آزمون DELE، داوطلبان باید مهارت های خواندن، نوشتن، گوش دادن و گفتار خود را به صورت نوشتاری و شفاهی محک بزنند. علاقمندان به دریافت مدرک DELE می توانند در یکی از شش سطح تعیین شده شرکت کرده و پس از اتمام دوره، امتحان مورد نظر را پس دهند.

انواع آزمون های زبان اسپانیایی

انواع آزمون های زبان اسپانیایی

برای دریافت هر یک مدارک گفته شده در بالا باید در یکی از آزمون های گفته شده در ادامه شرکت کنید.

آزمون سطح A1 زبان اسپانیایی

علاقمندان به یادگیری زبان اسپانیایی می توانند با حضور در سطح A1 کلمات و عبارات ساده اسپانیایی و اصول اولیه مکالمه را درک کنند. تحصیل در این سطح به افراد امکان می دهد مهارت های زبان اسپانیایی خود را بهبود بخشند و بتوانند اصول اولیه را به خوبی درک کنند. این آزمون که در سطح A1 برگزار می شود، به دو قسمت تقسیم می شود. در قسمت اول، داوطلبان باید در آزمون خواندن به مدت 45 دقیقه و آزمون کتبی به مدت 25 دقیقه قبول شوند. در قسمت دوم آزمون، داوطلبان باید آزمون گفتار را در 15 دقیقه و آزمون شنیداری را در 25 دقیقه قبول شوند.

آزمون سطح A2 زبان اسپانیایی

داوطلبانی که زبان اسپانیایی را در سطح A2 می خوانند می توانند با اصول اولیه زبان اسپانیایی آشنا شده و با استفاده از کلمات ساده و روزمره اسپانیایی صحبت کنند. این آزمون که در سطح A2 برگزار می شود، از دو قسمت تشکیل شده است، در قسمت اول، حدود 60 دقیقه برای آزمون خواندن و 50 دقیقه برای آزمون کتبی اختصاص داده شده است. در قسمت دوم این آزمون، حدود 15 دقیقه برای آزمون گفتار و حدود 35 دقیقه برای آزمون گوش دادن در نظر گرفته شده است.

آزمون سطح B1 زبان اسپانیایی

افرادی که وارد سطح B1 می شوند، اسپانیایی را روان یاد گرفته اند و می توانند در طول روز و در موقعیت های مختلف از آن استفاده کنند. افرادی که قصد کار، زندگی یا حتی تحصیل در اسپانیا را دارند، در صورت انتخاب سطح 1 برای آموزش زبان اسپانیایی، می توانند در مورد تجربیات، ایده ها یا سایر مسائل مربوط به زبان اسپانیایی صحبت کنند. این آزمون که در سطح B1 برگزار می شود نیز از دو قسمت تشکیل شده است، در قسمت اول، آزمون خواندن در 70 دقیقه و آزمون شنیداری در 40 دقیقه برگزار می شود. در قسمت دوم، آزمون گفتار به مدت 15 دقیقه و آزمون کتبی به مدت 60 دقیقه برگزار می شود.

آزمون سطح B2 زبان اسپانیایی

زبان آموزانی که وارد سطح B2 شده اند می توانند به راحتی اسپانیایی صحبت کرده و به آن تسلط داشته باشند. امتحانی که در این سطح برگزار می شود از دو قسمت تشکیل شده است، در قسمت اول، داوطلبان آزمون خواندن را در 70 دقیقه و آزمون شنیداری را در 40 دقیقه پشت سر می گذارند. قسمت دوم همچنین شامل آزمون گفتار و نوشتار است که حدود 15 دقیقه طول می کشد و آزمون کتبی نیز حدود 80 دقیقه است.

آزمون سطح C1 زبان اسپانیایی

داوطلبانی که وارد سطح C1 شده اند می توانند به راحتی و با تسلط کامل مجلات و روزنامه های اسپانیایی زبان را بخوانند یا فیلم ها و نمایشنامه هایی را به آن زبان تماشا کنند. علاوه بر این فرد می تواند به مدت طولانی اسپانیایی صحبت کند و در بحث هایی که به زبان اسپانیایی برگزار می شود شرکت کند. در این سطح، آزمون خواندن و آزمون گوش دادن و نوشتن ترکیبی برای قسمت اول و در قسمت دوم، آزمون گوش دادن به همراه آزمون ترکیبی خواندن و گفتار برگزار می شود.

آزمون سطح C2 زبان اسپانیایی

سطح C2 به عنوان سطح پیشرفته اسپانیایی شناخته می شود و افرادی که در این سطح هستند می توانند اسپانیایی را روان صحبت کرده و احساسات و نظرات خود را بیان کنند. امتحانی که در این سطح برگزار می شود از سه بخش تشکیل شده است. در قسمت اول، آزمون گوش دادن و خواندن با استفاده از زبان اسپانیایی به مدت 105 دقیقه و در قسمت دوم، آزمون صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن به مدت 150 دقیقه برگزار می شود. قسمت سوم این آزمون همچنین شامل یک آزمون ترکیبی از صحبت و خواندن به مدت 20 دقیقه است. پس از موفقیت در گذراندن امتحانات فوق، داوطلبان می توانند گواهی DELE را به زبان اسپانیایی دریافت کرده و مهارت های زیادی را در این زبان کسب کنند.

مزایای داشتن مدرک DELE

مزایای داشتن مدرک DELE

  • این مدرک در سراسر جهان شناخته شده است و می تواند به شرکت های خصوصی یا دولتی، اتاق های بازرگانی، موسسات آموزشی خصوصی و دولتی و غیره ارائه شود.
  • مدرک تا پایان عمر معتبر است.
  • رزومه شما را پر بارتر می کند.
  • به دریافت بورسیه تحصیلی و ویزای دانشجویی کمک می کند.

 

سخن آخر

علاقمندان به یادگیری زبان اسپانیایی یا افرادی که قصد زندگی در اسپانیا را دارند می توانند از طریق موسسه آموزشی دنیای زبان با بهترین اساتید در هر کجای ایران که باشند به صورت آنلاین یا آفلاین به یادگیری زبان اسپانیایی بپردازند.

Tags: , ,