بهترین کتاب ها برای تدریس خصوصی

بهترین کتاب ها برای تدریس خصوصی

همانگونه که قبلا هم در مورد بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردیم، یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین گام های یادگیری زبان انگلیسی، انتخاب بهترین مواد آموزشی است.

با توجه به همین ضرورت، ۴ تا از بهترین کتاب ها برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی را از زبان چند موسسه معتبر آموزش زبان انگلیسی برایتان در دنیای زبان نقل می کنیم.

 

کتاب های فور کورنرز (Four corners)

کتاب های فور کورنرز که توسط دانشگاه معتبر کمبریج منتشر می شوند برای تقویت زبان انگلیسی از سنین کودکی تا بزرگسالی و تقویت هرچهار مهارت شنیداری، نوشتاری، گفتاری و خواندن تهیه شده اند. این مجموعه دارای فایل های ویدیویی، نرم افزار، PDF و MP3 است که کتاب الکترونیکی (PDF) این مجموعه دارای Student BookWork BookTeachers Book است.

روش تدریس این مجموعه، بسیار ساده و لذت بخش است که جهت تقویت مهارت های اصلی زبان انگلیسی و حتی مهارت مکالمه بسیار مناسب است. از آنجایی که این مجموعه دارای سطح مختلفی است، برای تمامی سطوح (مقدماتی – متوسط – پیشرفته) مناسب می باشد. مطالب و مفاهیمی که به شما عزیزان آموزش داده می شوند، بسیار واضح و روشن هستند.

نکته دیگری که می بایست ذکر گردد این است که کتابهای تاپ ناچ عموما کتابهایی برای کار در کلاسهای حضوری هستند و اغلب زبان آموزان نمی توانند بخوبی از آن بصورت Self Study استفاده نمایند.

در صورتیکه آموزش مهارتهای انگلیسی در کتابهای انگلیش ریزالت و آمریکن انگلیش فایل می تواند به میزان قابل توجهی بصورت Self Study (یا حداقل بصورت نیمه حضوری)‌ به کار رود.

با انتخاب کتابهای انگلیش ریزالت و آمریکن انگلیش فایل به راحتی می توانید از آن بصورت خودآموز استفاده نموده و پس از اتمام هر درس از کلاسهای رفع اشکال حضوری و آزمونهای آزمایشی استفاده نمایید.

 

کتاب های سری تاپ ناچ

سری کتاب های تاپ ناچ واقعا برای یادگیری عمومی زبان انگلیسی بی نظیر هستند، چه برای Writing یا Speaking و مکالمه و چه برای گرامر ولغت.

کتاب های تاپ ناچ توسط موسسه انتشارات لانگمن و کتاب های انگلیش ریزالت و امریکن انگلیش فایل توسط موسسه انتشارات آکسفورد طراحی شده است.

می توان گفت که تمام این کتاب ها بر اساس موضوعات بروز و کاربردی طراحی شده و ضمن تاکید بر مکالمه ، تمامی مهارت های زبان انگلیسی از قبیل گرامر، واژگان، مهارت های خواندن و نوشتن، مکالمه و درک مطلب شنیداری را در بر می گیرند.

بطور کلی کتاب های تاپ ناچ نگاه ساده ای بر مفاهیم از قبیل تلفظ صحیح واژگان و گرامر داشته و سعی دارد تا حداقل مفاهیم کاربردی استفاده کند و زبان آموز را به برقراری مکالمات ساده تشویق نماید.

این امر برای زبان آموزانی که از اعتماد به نفس کافی در مکالمات روزمره برخوردار نباشند، شیوه مناسبی در آموزش است ولی پس از مدتی ممکن است زبان آموز با مشکلاتی در زمینه های تلفظ صحیح لغات، گرامر و کم بودن دامنه واژگان روبرو شود. برای غلبه بر این مشکل می توان از کتاب های جنبی در کنار کتاب های اصلی تاپ ناچ استفاده نمود.

 

کتاب های American English File

برخلاف کتاب های بالا که هم برای مکالمه، یادگیری لغت واژه ها و گرامر و writing انگلیسی پیشنهاد شده بودند، این دو کتاب در زمینه آموزش تلفظ و مکالمه انگلیسی به دولهجه آمریکایی و بریتیش پیشگام هستند.

تاب های انگلیش ریزالت (با لهجه بریتانیایی) و امریکن انگلیش فایل (با لهجه آمریکایی) باتکیه بر تلفظ صحیح و مکالمه سعی می کند تا سایر مهارت های آموزش زبان انگلیسی از قبیل گرامر کاربردی و واژگان را بصورت همزمان تقویت نماید.

در طراحی درس ها سعی شده تا به شیوه های مستقیم و غیر مستقیم این مهارت ها به زبان آموز منتقل گردد.

 

کتاب 1100 لغتی که باید بدانید

این کتاب حدود 1001 لغت جدید دارد و حدود 5000 لغت دیگر هم دارد که شما معنی آن ها را احتمالا نمی دانید. ولی از آن جایی که توسط موسسه معتبر Barrons تهیه شده، و طبق تجربه شخصی، پرکاربردترین و جدید ترین لغت های موجود زبان انگلیسی را دارد.

کتاب حاضر شامل 1100 واژه که باید بدانید می باشد. هر واژه شامل مثال، تمرین، تعریف و اصطلاحات مفید می باشد. متن های این کتاب از رمان ها، نمایشنامه ها، شعرها، روزنامه ها، و …. است.

کتاب حاضر ویژه دانشجویان و داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و دکترای کلیه رشته جی آر ای، آیلتس و تافل است.

 

کتاب English grammar in use

اگر می خواهید گرامر انگلیسی را برای کنکور، برای صحبت، نوشتن، تافل و یا آیلتس و … یاد بگیرید، این کتاب که در سه جلد تدوین شده، بی نظیر است. معروف ترین و پرفروش ترین کتاب مربوط به آموزش گرامر زبان انگلیسی است که توسط موسسه معتبر کمبریج تهیه و چاپ می شود. این کتاب منبع کامل و کاربردی گرامر در زبان انگلیسی است و تقریبا اصلی ترین منبع آموزش گرامر انگلیسی است.

گرچه کتاب گرامر این یوز برای افرادی که تازه شروع به آموزش زبان انگلیسی کرده اند نیز قابل استفاده است اما بیشترین کاربرد آن برای افرادی است که سطح تقریبا متوسطی در زبان انگلیسی دارند.

در کتاب Grammar In Use نسخه چهارم، تعداد 145 یونیت وجود دارد که هر کدام از آن ها در مورد یک مطلب گرامری توضیح می دهد. هر یونیت شامل دو صفحه است که صفحه اول به آموزش گرامر و صفحه دوم به تمرینات گرامر انگلیسی درباره آن یونیت اختصاص یافته است.

کلام آخر

کتاب هایی که در بالا اشاره شد بهترین کتاب ها برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی هستند، با تدریس این کتاب ها شما می توانید بر چهار مهارت خواندن، نوشتن، گفتار و شنیدن زبان آموز هایتان تاثیر مثبت بگذارید.

شما چه کتاب هایی را برای تدریس خصوصی انتخاب می کنید؟ در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.